Rodzina Obrabków i złoty diament – nowość

Rodzina Obrabków i złoty diament - nowość

Rodzina Obrabków i złoty diament – nowość już jest w księgarniach!

Rodzina Obrabków i złoty diament – nowość poznańskiego wydawnictwa Zakamarki już jest w naszym sklepie 🙂 To drugi tom totalnie zwariowanej szwedzkiej serii dla początkujących czytelników.

Dlaczego totalnie zwariowanej? Bo opowiada o przygodach rodziny, która kradnie i jest z tego dumna 🙂 Przyznacie, że to dość odważna koncepcja, jak na polskie standardy!

Tata Zbirosław, mama Cela, córka Kryminelka, w skrócie nazywana Elką, pies Glina i synek Ture… tylko jego imię nie pasuje, a to nie bez przyczyny. Chłopak jest zupełnie inny niż jego rodzina. Nie lubi kłamać, uważa kradzież za zło, przyjaźni się z sąsiadem policjantem… rodzice bardzo martwią się o niego, co z niego wyrośnie!?!

W drugim, dziś prezentowanym, odcinku Zbiro i Cela postanawiają wybrać się do muzeum. Będzie tam wystawiamy dla zwiedzający słynny złoty diament. Rodzice zabierają ze sobą tylko rzeczy niezbędne do zwiedzania wystawy, takie jak łom, obcęgi czy sztuczne brody, i wyruszają. Dzieci nie lubią być same wieczorem… nie mogą zasnąć gdy nikt ich nie opatuli kołdrą i nie poczyta ulubionej książki. Postanawiają jakoś dostać się do ciupy, w której chwilowo czas spędza ukochana babcia.

Sprawdźcie sami co się wydarzy! Zalecam czytelnikom z poczuciem humoru i dystansem. Nie jest to typowa bajka dydaktyczna 🙂

Autorem tekstu jest Anders Sparring. Jeśli wpiszecie jego imię i nazwisko w wyszukiwarce grafiki, ukażą Wam się portrety mężczyzny „spod ciemnej gwiazdy”, w pasiastej bluzce i powyciąganej czapce 🙂 kojarzące się z kartoteką z aresztu.

Autorem ilustracji jest Per Gustavsson, którego kreskę mieliśmy już okazję poznać w Kosmicznych Świętach.

tytuł: Rodzina Obrabków i złoty diament

seria: Rodzina Obrabków

tekst: Anders Sparring

ilustracje: Per Gustavsson

tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk

wydawnictwo: Zakamarki, 2022

objętość: 60 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 34,90 zł

Jeśli masz ochotę poznać pierwszy tom tej serii to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz