Ilustrowana adaptacja dla dzieci klasycznej powieści Drakula

Ilustrowana adaptacja dla dzieci klasycznej powieści Drakula to propozycja dla niedorosłych czytelników, którzy lubią się bać! To propozycja dla początkujących wielbicieli horrorów! 

Jest naprawdę strasznie. Książka trzyma w napięciu i jest z pewnością świetną literacką przygodą. Historie o potworach i wampirach są bardzo popularne i każdego roku pokazujemy Wam najstrrrraszniejsze nowości z tej dziedziny 🙂 Tym razem mamy klasykę, bo powieść oryginalnie po raz pierwszy ukazała się w 1897 roku! Teraz wydawnictwo Frajda postanowiło wydać adaptację  przeznaczoną specjalnie dla dzieci z nadzieją, że gdy te podrosną, sięgną po oryginalny tekst 🙂

Tytułowy Drakula to żyjący od kilku stuleci arystokrata. Zamieszkuje ogromne stare zamczysko w Transylwanii i nikt nie wie o nim za dużo. Sprawia wrażenie dżentelmena, ale przy bliższym poznaniu okazuje się, że jest żądnym świeżej krwi WAMPIREM!

Na specjalne zaproszenie hrabiego Drakuli przybywa do jego zamku z wizytą młody prawnik, Janathan Harker. Ma pomóc hrabiemu w zakupie posiadłości i przeprowadzce do Anglii… Młody mężczyzna szybko odkrywa, że zaproszenie było pułapką i w obawie o własne życie ucieka przez podejrzanym gospodarzem.

Niestety okazuje się, że hrabia jego śladem przedostaje się do Anglii, gdzie dochodzi do próby sił. Czy Jonathan wraz z grupą przyjaciół dadzą radę pokonać wampira i jego niesamowitą moc?

Książka spodoba się każdemu, kto lubi dreszczyk emocji. Przy okazji jest ciekawym literackim doświadczeniem, bo jest napisana w formie pamiętników, listów i wycinków z gazet spisywanych i zbieranych przez różnych bohaterów powieści. Bardzo ciekawie się to czyta, a dla wielu dzieci będzie to pierwszy kontakt z powieścią epistolarną!

Polecam, zwłaszcza teraz, na jesień! Nie da się jej odłożyć aż do ostatniej strony. A do tego świetne kolorowe ilustracje, zobaczcie!

tytuł: Drakula

seria: Ilustrowana klasyka literatury

autor: Bram Stoker

opracowanie: Margaret McGuire Novak

ilustracje: Maïté Schmitt

tłumaczenie: Agnieszka Walulik

wydawnictwo: Frajda, 2023

objętość: 136 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 54,90 zł

 

Jeśli ilustrowana adaptacja dla dzieci klasycznej powieści Drakula to dla Was za mało i macie ochotę na więcej książek mrożących krew w żyłach to koniecznie kliknijcie tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz