Kosmiczne święta – książka na adwent w 24 rozdziałach

Kosmiczne święta - książka na adwent w 24 rozdziałach

Pamiętacie z dzieciństwa to uczucie, gdy po całym roku, w ponury grudniowy wieczór, otwieraliście pudło ze świątecznymi ozdobami? Ten dreszcz emocji, gdy wyciągaliście ulubione bombki i światełka? W takim właśnie momencie poznajemy główną bohaterkę tej książki. Kosmiczne święta – książka na adwent w 24 rozdziałach, jest idealną lekturą na grudzień i nową propozycja dla czytelników w katalogu wydawnictwa Zakamarki!

Rutka, bo tak ma na imię główna bohaterka, mieszka z rodzicami w przytulnym mieszkaniu. Dziewczynka najbardziej na świecie chciałaby dostać pod choinkę przyjaciela, choć jest na tyle duża, że wie, że to niemożliwe. Jej ukochana przyjaciółka musiała wyprowadzić się do innego miasta i Rutka odtąd jest samotna i bardzo za nią tęskni.

Zbliżają się święta i właśnie w czasie pierwszych przygotowań do adwentu, w ich domu zaczyna się dziać coś dziwnego. Tylko Rutka to zauważa. Oczywiście, gdy zginęły nożyczki czy nóż do masła, nikt z domowników nie nabrał podejrzeń, od razu wiedzieli, że to wina Rutki… tylko ona była przekonana, że coś jest nie tak, przecież nie dotykała zaginionych przedmiotów. Gdy usypiając usłyszała piskliwy głosik szepczący “Stare kalesony” jeszcze wmawiała sobie, że jej się przyśniło, ale gdy zauważyła NAGRYZIONĄ kłódkę, nie miała wątpliwości!

Sprawa dość szybko się wyjaśnia… w domu Rutki, zupełnie przypadkowo zawieruszył się mały niebieski ufoludek ze zwichniętą antenką. Dziewczynka obiecuje nowemu towarzyszowi, że nikomu nie wyjawi jego istnienia i tu zaczyna się dość nietypowa świąteczna przygoda 🙂 Nietypowa tylko z pozoru, bo o sednie i sensie świąt, przyjaźni, bezinteresownej pomocy innym, inności, nieznanych świątecznych obyczajach, tolerancji. Piękna i wzuszająca i więcej Wam nie zdradzimy! 🙂

Specjalnie nie zamieszczamy zdjęcia, na którym widać niebieskiego Kosmę, bo tak ufoludek został nazwany przez Rutkę. Musicie zajrzeć do książki, by go poznać 😀 Na zachętę podpowiemy, że widać jego stopy na okładce, jeśli się uważnie wpatrzycie.

To już tradycja, że Zakamarki wydaja adwentową nowość 😀 Zawsze eleganckie wydanie, duży format, płócienny grzbiet. Jeśli spotkaliście się z poprzednimi książkami z tej serii, wiecie czego się spodziewać. Jeśli nie, to zapraszamy do przeczytania artykułu i obejrzenia zdjęć wszystkich pprzednich adwentowych książek 🙂

Tekst: Ingelin Angerborn
Ilustracje: Per Gustavsson
Tłumaczenie: Marta Wallin
Tytuł oryginału: En klurig jul
Oprawa twarda
Format: 25 x 27 cm
Stron: 100
Cena okładkowa: 49,90 zł
Wiek: 6+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz