Moja wielka rodzina czyli dokąd sięgają nasze korzenie

Moja wielka rodzina czyli dokąd sięgają nasze korzenie

Moja wielka rodzina czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość

Moja wielka rodzina czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość to książka z katalogu wydawnictwa Babaryba. Zachęci dzieci w wieku wczesnoszkolnym, by szukać swoich korzeni, odkrywać rodzinne historie i budować więzi międzypokoleniowe 🙂

Przewodnikami po książce jest dwójka dzieciaków – dziewczynka i chłopiec. Książka w przejrzysty sposób, językiem przystępnym dla dziecka, wyjaśnia zagadnienia związane z pokrewieństwem, pomaga rozwikłać plątaninę zależności pomiędzy pokoleniami, pokazuje, jak stworzyć drzewo genealogiczne i zachęca, by wypytać rodziców o przodków. Ma na celu ukazanie, jak wielkie dla przyszłości, ma znaczenie nasza przeszłość. Wszystko się łączy, każde zdarzenie ma swój początek… gdyby postawić w rzędzie naszych przodków trzymających się za ręce, to zdalibyśmy sobie sprawę, że na samym początku jest człowiek pierwotny 🙂

Autorka zwraca również uwagę na znaczenie dóbr przekazywanych z pokolenia na pokolenie… wiedzy, przepisów kulinarnych, tradycji oraz pamiątek rodzinnych, które tworzą naszą więź z pokoleniami przodków. Pamiątkami mogą być przedmioty ale również nasze cechy… charakteru lub wyglądu. Fajnie zdać sobie sprawę, że na przykład nasz przyduży nos jest pamiątką po ukochanym dziadku mamy!

Tekst ukazuje również, jak wielkie znaczenie dla przyszłych pokoleń, mają nasze dzisiejsze działania. Jesteśmy odpowiedzialni za to, co po sobie zostawimy potomkom.

Moja wielka rodzina czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość jest świetnym materiałem na wspólną lekturę dla całej rodziny. Wywoła mnóstwo pytań, rozwieje wątpliwości, może być początkiem niekończących się dyskusji. Bardzo Wam ją polecamy!

Zarówno tekst, jak i ilustracje zawdzięczamy jednej osobie. Autorką książki jest Gerda Raidt (ur. 1975). Studiowała w Wyższej Szkole Artystycznej Burg Giebichenstein w Halle oraz na Akademii Sztuk Wizualnych w Lipsku. Jest ilustratorką oraz autorką książek edukacyjnych dla dzieci.

tekst i ilustracje: Gerda Raidt

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik

wydawnictwo: Babaryba, 2021

objętość: 40 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 34,90 zł

Jeśli lubicie książki z historią w tle to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz