Nowa książka Doroty Sumińskiej Czy ryby piją wodę?

Nowa książka Doroty Sumińskiej Czy ryby piją wodę?

Nowa książka Doroty Sumińskiej Czy ryby piją wodę? Jeszcze więcej sekretów zwierząt i ludzi to nowość w katalogu Wydawnictwa Literackiego.

Pełna ciekawostek, zaskakujących faktów i odpowiedzi na zwariowane pytania, książka dla wszystkich ciekawych świata ludzi, nie tylko tych młodych 🙂

To kontynuacja bestsellerowej serii “Dlaczego?”. Wcześniej mogliście spotkać się z tytułami Dlaczego oczy kota świecą w nocy?, Dlaczego hipopotam jest gruby? i Dlaczego ziewamy?

Autorki raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Dorota Sumińska jest z zawodu lekarką weterynarii, prowadzi prywatną klinikę dla zwierząt w Warszawie, ale jest również autorką wielu książek dla dzieci i dorosłych, artykułów do prasy oraz prowadzącą popularne programy telewizyjne i radiowe. Często poruszanym przez nią tematem jest wegetarianizm i walka o prawa zwierząt. To chyba najbardziej znana weterynarz w Polsce 🙂

W swojej najnowszej książce Czy ryby piją wodę? Jeszcze więcej sekretów zwierząt i ludzi Dorota Sumińska sformułowała arcyciekawe pytania i udzieliła na nie rzetelnych odpowiedzi. Nie brakuje tu również humoru 🙂

Wszystkie poruszane zagadnienia dotyczą zwierząt, w tym ludzi, i są naprawdę zaskakujące. Ta pozycja to studnia wiedzy, z której może czerpać każdy. Idealna lektura do głośnego czytania dla całej rodziny. Pobudza ciekawość świata, może zmienić spojrzenie na inne, niż człowiek, istoty – z empatią i fascynacją. Wiedza, jaką zdobędziecie czytając tę książkę, jest ciężka do zakwalifikowania do jednej dziedziny, bo na pewno znajdą się tu informacje z zakresu biologii, meteorologii, chemii i wielu innych.

Na końcu książki znajduje się indeks haseł, które ułatwią wyszukiwanie pytań i odpowiedzi na interesujący nas w danym momencie temat.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się kto produkuje najwięcej śliny, dlaczego psy zjadają kocie kupy lub czy istnieją zwierzęta, które piją wódkę… to nie przegapcie tej książki! My jesteśmy zachwyceni i gorąco polecamy! Świetnie nadaje się też na prezent, jest ślicznie wydana i bogato zilustrowana przez Joannę Żero.

tytuł: Czy ryby piją wodę? Jeszcze więcej sekretów zwierząt i ludzi

tekst: Dorota Sumińska

ilustracje: Joanna Żero

wydawnictwo: Literackie, 2021

objętość: 128 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 48 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz