Rodzina Obrabków i klątwa gipsowego kota

Nareszcie jest piąty odcinek szwedzkiej serii dla początkujących czytelników Rodzina Obrabków i klątwa gipsowego kota.

Jeśli jesteś osobą,  która uważa, że to bardzo zły pomysł, by bohaterami książek dla dzieci byli złodzieje… I to w dodatku cała rodzina, wraz z psem, której nie da się nie lubić, a ich przygody są przezabawne i zapadają w pamięć, to KONIECZNIE sięgnij po szwedzką serię Rodzina Obrabków. Dzięki poznańskiemu wydawnictwu Zakamarki mamy już w Polsce pięć tomów tej niesztampowej serii🙂 Mnóstwo poczucia humoru, groteska, dystans, wciągająca fabuła – to tylko niektóre cechy tych książek, które skutecznie zachęcają dzieci do czytania, a przecież o to nam wszystkim tu chodzi 🙂

Dla przypomnienia lub dla tych z Was, którzy z tą serią jeszcze się nie zetknęli… Książki z serii Rodzina Obrabków opowiadają o przygodach pewnej familii, która kradnie i jest z tego dumna 🙂 Już nie raz wspominałam, że to dość odważna koncepcja, jak na polskie standardy! Szwedzi traktują literaturę dziecięcą z dużo większym dystansem, luzem i zdecydowanie mniej oczekują dydaktyzmu w książkach dla dzieci. Cieszę się, że i do nas przedostają się takie treści, bo ja Obrabków uwielbiam!

W skład ich rodziny wchodzą: Babcia – Anarchia, tata Zbirosław, mama Cela, córka Kryminelka, w skrócie nazywana Elką, pies Glina i synek Ture… tylko jego imię nie pasuje do kryminalnych tematów, a to nie bez przyczyny. Chłopak jest zupełnie inny niż jego rodzina. Nie lubi kłamać, nie potrafi skrzyżować palców za plecami, uważa kradzież za zło, przyjaźni się z sąsiadem policjantem…  sami rozumiecie, że rodzice bardzo martwią się o niego i o jego przyszłość.

Piąty odcinek mrozi krew w żyłach, gdyż na naszych bohaterów spada straszliwa klątwa. Wyobraźcie sobie, że przez klątwę córka Kryminelka stała się UCZCIWA! Trzeba natychmiast coś z tym zrobić. Należy działać szybko, by odwrócić złe czary. Czy im się to uda? SPRAWDŹCIE! 🙂

Autorem tekstu jest Anders Sparring. Jeśli wpiszecie jego imię i nazwisko w wyszukiwarce grafiki, ukażą Wam się portrety mężczyzny „spod ciemnej gwiazdy”, w pasiastej bluzce i powyciąganej czapce 🙂 kojarzące się z kartoteką z aresztu.

Autorem ilustracji jest Per Gustavsson, którego kreskę, oprócz serii o rodzinie Obrabków, mieliśmy już okazję poznać w Kosmicznych Świętach.

tytuł: Rodzina Obrabków i klątwa gipsowego kota

seria: Rodzina Obrabków

tekst: Anders Sparring

ilustracje: Per Gustavsson

tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk

wydawnictwo: Zakamarki, 2023

objętość: 60 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 34,90 zł

Kliknij, jeśli masz ochotę poznać pierwszy  drugi  trzeci lub czwarty tom tej serii 🙂

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Bardzo mi się podoba! A ja ostatnio zachwyciłam się historią “Formuła Elli”! Zabiera w świat magii i elfów, ale również i wartości rodzinnych! Bardzo serdecznie polecam!

dzięki! Sprawdzę 🙂

Zostaw komentarz