Super M – Dawid Ryski – każda MAMA jest SUPERBOHATEREM

Super M - Dawid Ryski - każda MAMA jest SUPERBOHATEREM

Jeśli macie trudność ze wskazaniem w swoim otoczeniu superbohaterki lub superbohatera to sięgnijcie po nową książkę z katalogu wydawnictwa Babaryba. Okaże się, że macie ich wokół siebie mnóstwo!

“Super M” to opowieśc o niesamowitej postaci. Takiej, która potrafi nie tylko pędzić z prędkością światła, ale też załatwić wszystkie problemy, odpowiedzieć na każde pytanie, nauczyć magicznych sztuczek czy naprawić każdą rzecz. Na każdej rozkładówce bohater, o którym mowa jest obecny, ale nie w sposób oczywisty. Postać jest ukazana jako cień lub widać tylko skrawek płaszcza. W trakcie lektury możemy sie co prawda domyślał, kim jest tajemnicza postać, ale z całą pewnością dowiadujemy się tego na końcu. Tą osobą jest MAMA!

Cudna książka dla każdego niezaleznie od wieku, idealna do wspólnego czytania z przedszkolakiem.

Autor książki, Dawid Ryski, powiedział mi, że niczego tu nie wymyślał. Po prostu zilustrował życie swojej rodziny. Ma dwóch synów, aktualnie sześcio i dwu latka, a ich mama jest po prostu SUPERBOHATERKĄ 🙂

Dawid Ryski to bardzo wszechstronny artysta, jest między innymi ilustratorem i grafikiem. Mogliście spotkać jego prace wielokrotnie, bo jest autorem ogromnej ilości plakatów i ilustracji prasowych. Mnie szczególnie zapadł w pamięć plakat jego autorstwa “Tu czytam”, towarzyszący wystawie w Zachęcie sprzed dwóch lat.

“Super M”, autorska książka Dawida Ryskiego, operuje głównie obrazem. Każda rozkładówka to plakat opatrzony jedynie krótkim zdaniem. I to wystarczy, by przekazać ogrom umiejętności każdej mamy.

Ilustracje są bardzo charakterystyczne, pełne symboli, nieoczywiste, nawiązujące do estetyki lat sześćdziesiątych. Typowa dla stylu tego artysty, prosta kreska i kolorystyka przywodząca na myśl stare plakaty. Uwielbiam! Wytapetowałabym tymi obrazami cały dom 😀

 

tytuł: Super M

tekst i ilustracje: Dawid Ryski

wydawnictwo: Babaryba, 2018

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz