Przewodnik dla młodych Poznaj swoje prawa i broń ich

Przewodnik dla młodych Poznaj swoje prawa i broń ich to wspólne dzieło amerykańskiej aktorki, Angeliny Jolie, profesor Geraldine van Bueren, jednej ze współtwórczyń tekstu Konwencji Praw Dziecka ONZ i organizacji Amnesty International.

Polska wersja językowa ukazała się latem tego roku nakładem wydawnictwa Wilga. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich nastolatków na całym świecie! Bardzo się cieszę, że wreszcie trafiłam na tę książkę, uważam, że powinna się znaleźć we wszystkich domowych, szkolnych i publicznych bibliotekach.

Na świecie żyje ponad 2,3 miliarda dzieci. To prawie jedna trzecia całej ludzkiej populacji. Autorzy tej książki postawili sobie za cel, by dotrzeć ze swoją książką do dzieci na całym świecie i zapewnić im wiedzę, której potrzebują i na którą zasługują. Do tej pory książka ukazała się w anglojęzycznych Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii oraz Grecji, Korei Południowej, Danii, Niemczech, Kanadzie, Rumunii i Albanii. Mam nadzieję, że to dopiero początek kariery tej książki 🙂

Dzieci mają prawo do życia, godności i zdrowia, do tożsamości, do równości i wolności od dyskryminacji, do bezpiecznego miejsca do życia, do ochrony przed krzywdą, do uczestnictwa – także do wysłuchania. Mają prawo do integralności cielesnej, ochrony przed przemocą, do sprawiedliwości i wolności, mają prawa mniejszości i rdzennych społeczności, mają prawo do nauki i zabawy, prawo do wolności myśli, do wyrażania głosu i pokojowego sprzeciwu. Dzieci mają te prawa, ale czy zawsze o tym wiedzą? Czy wiedzą, jak mogę dochodzić swoich praw?

Przewodnik dla młodych Poznaj swoje prawa i broń ich wyjaśnia, czym są prawa dzieci, jakie prawa człowieka przysługują młodym ludziom, podaje również inspirujące przykłady skutecznych działań młodych aktywistek i aktywistów z całego świata.

Z całego serca polecam tę książkę wszystkim młodym ludziom. To skarbnica wiedzy i ogromna inspiracja do działania. Nie przegapcie!

tytuł: Poznaj swoje prawa i broń ich. Przewodnik dla młodych

tekst: Angelina Jolie, Geraldine Van Bueren, Amnesty International

tłumaczenie: Jacek Konieczny

wydawnictwo: Wilga, 2023

objętość: 336 stron

dla młodzieży

cena okładkowa: 39,99 zł

Jeśli lubisz tę tematykę i masz ochotę na więcej książek tego typu, to koniecznie kliknij tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz