Poradnik dla dzieci o zmienianiu świata na lepsze Świat pełen nadziei

Poradnik dla dzieci o zmienianiu świata na lepsze Świat pełen nadziei to książka która tryska dobrocią, empatią i jest taka, że chce się ją przytulić!

Ważne jest to, że Autorką tej książki jest Onjali Q. Rauf, brytyjska aktywistka, założycielka dwóch organizacji – jednej wspierającej uchodźców, drugiej – broniącej praw kobiet, edukatorka i autorka nagradzanych książek dla dzieci. Jej główne zainteresowania to nie tylko praca na rzecz uchodźców i praw kobiet, ale również przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, ochrony przyrody, banków żywności czy rasizmu. Codzienne zajęcia Autorki, ogromne doświadczenie i świetne podejście do dzieci, zaowocowały książką doskonałą… uczącą empatii i dobroci, napawającą nadzieją, poczuciem sprawczości i optymizmem, a do tego… naprawdę świetnie się czyta 🙂

Poradnik jest napisany w formie dialogu Autorki z czytelnikiem. Zawiera mnóstwo aktywizujących fragmentów, zmusza by zastanowić się nad różnymi tematami, ale jednocześnie bardzo dba o czytelnika.

W tekście znajdziecie mnóstwo powiązań ze światową literaturą dziecięcą, inspirujące postacie z całego świata, specjalne zadania – wezwania do działania, ale przede wszystkim OGROMNA porcja wiary w siebie, w cudotwórcze działanie dobra oraz nadziei, że da się zmieniać świat na lepsze.

Niech Was nie zrazi objętość… co prawda książka jest obszerna, ma prawie trzysta stron, ale jest bardzo bogato zilustrowana i jest zaprojektowana w stylu anglosaskich podręczników… z mnóstwem ramek, dodatkowych informacji… nie jest litym tekstem. Czyta się ją w mig, a też sama Autorka zachęca, by po tekście skakać, wyszukując interesujące nas w danej chwili tematy.

Gorąco polecam poradnik dla dzieci o zmienianiu świata na lepsze Świat pełen nadziei 🙂

tytuł: Świat pełen nadziei. Poradnik dla dzieci o empatii, dobroci i zmienianiu świata na lepsze

tekst: Onjali Q. Rauf

ilustracja na okładce: Pippa Curnick

ilustracje w środku: Isobel Lundie

tłumaczenie: Berenika Wilczyńska

wydawnictwo: Wilga, 2023

objętość: 288 stron

dla dzieci w wieku: 9+

cena okładkowa: 44,99 zł

 

Jeśli masz ochotę na więcej takich książek, to zapraszam tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz