Pop-up razy dwa! Nowości Dwie Siostry

pop-up Dwie Siostry książka dla dzieci

Prezentujemy spektakularne nowości z wydawnctwa Dwie Siostry – dwie książki pop-up, które robią niesamowite wrażenie!

Obie, misternie wykonane, wydane w podłużnym formacie 15,5 na 29,5 centymetrów, na grubym matowym papierze, prezentuję się pięknie.

Uwielbiam pop-upy, ten moment, kiedy przekręca się kolejną stronę, stanowi tak magiczny moment, że na chwilę wstrzymuję oddech 🙂

Poważnie, zostało mi to z dzieciństwa i trwa nadal. Dzięki tej niebywałej sztuce, inżynierii papieru, można łatwiej zainteresować dziecko tematem.

Częstym problemem książek tego typu jest to, że tekst nie wnosi zbyt dużo… jest zazwyczaj mało istotnym dodatkiem do pięknej formy wizualnej.

Zupełnie inaczej jest w przypadku dziś prezentowanych tytułów. Niosą ze sobą przesłanie… bardzo ważne przesłanie, które powinno trafić do wszystkich ludzi, nie tylko tych najmłodszych.

“W głębinach oceanu”

Przenosimy się na pokład jachtu Oceano. Mamy możliwość zobaczyć, co dzieje się na powierzchni wody, ale również pod nią, nawet na samym dnie. Na pierwszej ilustracji wita nas zaśmiecone dno, pełne starych butów. Od razu autorzy zapraszają małych czytelników do zabawy – w szukanie i liczenie ryb lub śmieci. Których jest więcej? Sprawdźcie koniecznie.

Na kolejnych rozkładówkach obserwujemy zarówno zmieniający się krajobraz widoczny z jachtu, jak i podwodne życie. Ciągle jesteśmy zaczepiani… książka inspiruje do poszukiwań informacji o różnych gatunkach zwierząt morskich oraz o podwodnym życiu.

tytuł: “W głębinach oceanu”

tekst: Anouck Boisrobert, Louis Rigaud

ilustracje:  Anouck Boisrobert, Louis Rigaud

tłumaczenie: Maciej Byliniak

wydawnictwo: Dwie Siostry, 2017

objętość: 12 stron

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 59,90 zł

“W lesie”

To książka, która uwrażliwia na piękno przyrody, zwraca uwagę na jej bogactwo oraz ukazuje, jak wielkie spustoszenie czyni człowiek.  Nie pozostawia czytelnika z beznadziejnym wnioskiem na koniec. Daje nadzieję, że przyroda ma dość siły, by się odrodzić.

Czytelnik ma zadanie obserwować leniwca, który delikatnie kołysze się wśród liści na każdej z przestrzennych ilustracji. I choć za każdą rozkładówką drzew jest coraz mniej, leniwiec wciąż tam jest. Im więcej drzew jest wyciętych, tym łatwiej go zauważyć.

Obie są wspaniałe, ale jeśli miałabym wybrać, zdecydowanie bardziej podoba mi się właśnie “W lesie”. Ślicza i mądra, zobaczcie:

tytuł: “W lesie”

tekst:  Sophie Strady

ilustracje:  Anouck Boisrobert, Louis Rigaud

tłumaczenie: Maciej Byliniak

wydawnictwo: Dwie Siostry, 2017

objętość: 16 stron

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 59,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (5)

O Wow! Jakie cudeńka ?

to prawda, są świetne!

Książki są przepiękne. Chyba powiększymy z córką naszą kolekcję. Pozdrawiamy serdecznie. Justynka z mamą.

przydałaby się taka książka pop-up ale o kosmosie syn by oszalał ze szczęścia

fajny pomysł 🙂 oj, przydałaby się 😀

Zostaw komentarz