Podróż do stolicy europejskiej dla najmłodszych “Berlin – znam to miasto”

Podróż do stolicy europejskiej dla najmłodszych "Berlin - znam to miasto"

To już trzecia podróż do stolicy europejskiej dla najmłodszych autorstwa Judith Drews. Dzięki Zakamarkom, po Sztokholmie i Paryżu, nadeszła pora na Berlin!!!

“Berlin – znam to miasto” to wielkiego formatu książka kartonowa, w której znajdziecie sześć ogromnych rozkładówek prezenujących zatłoczone ulice stolicy Niemiec. Książka zainteresuje każdego bacznego obserwatora, bo jeśli tylko cierpliwie będzie obserwował ilustracje zobaczy niesamowite historie. Czy wyobrażacie sobie, że strażnik berlińskiego ogrodu zoologicznego zapomniał zamknąć bramę i wszystkie zwierzęta rozbiełgy się po całym mieście? 🙂 Można spotkać je wszędzie, tylko trzeba się dokładnie przyglądać.

Tak jak w poprzednich książkach z tej serii, na pierwszej rozkładówce, tej zaraz za okładką, znajdują się przedstawieni bohaterowie książki, których przygody można śledzić na wszystkich kartach. Przy każdej z postaci jest podpowiedź na co należy zwrócić uwagę i co można wytropić…  Na ostatniej stronie okładki również znajdują się dodatkowe pytania… zadania które można rozwiązać przy okazji obserwowania szczegółowych ilustracji. Sprawdźcie skąd Ben ma parasol, kto dostanie list z serduszkiem i ile mrówek w całej książce znajdzie mrówkojad Manfred.

Świetne jest to, że przy okazji oglądania pełnych detali rozkładówek tej kartonowej wyszukiwanki, możemy rozpoznać lub zwyczajnie poznać, najbardziej charakterystyczne punkty Berlina, takie jak wieża telewizyjna, fragment muru berlińskiego czy Muzeum Historii Naturalnej. Jakie fascynujące będzie dla dziecka, gdy po kontakcie z tą książka, wybierzecie się do Berlina naprawdę!!! 🙂

Jeśli nie znacie poprzednio wydanych kartonówek Judith Drews, możecie wrócić do tego tu… “Sztokholm – znam to miasto” lub “Paryż – znam to miasto” 🙂

tytuł: Berlin – znam to miasto

tekst i ilustracje: Judith Drews

wydawnictwo: Zakamarki, 2019

objętość: 14 stron

dla dzieci w wieku: 1+

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz