Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi 2

Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi 2

Po międzynarodowym sukcesie pierwszego tomu, właśnie na naszym rynku pojawiły się “Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi 2” czyli 100 nowych historii niezwykłych mężczyzn, którzy podjęli wyzwanie, by zmienić świat!

Tak jak w przypadku pierwszego tomu, w książce znajduje się sto krótkich historii, znanych lub mało znanych, mężczyzn, którzy dokonali czegoś wybitnego. Znajdziemy tu przykłady osób, które zasłynęły niemal w każdej dziedzinie… są artyści, sportowcy, wynalazcy i wielu wielu innych. Bohaterowie tego leksykonu  to przedstawiciele niemal wszystkich epok i zakątków Ziemi. To co ich łączy to sukces w swojej dziedzinie. Opowieści są skonstruowane w taki sposób, by inspirować młodego czytelnika do działania. Ukazują, że często ludzie osiągają niesamowite wyniki, wbrew trudnej sytuacji czy sceptycznemu otoczeniu. Dają siłę, dobry przykład i wiarę w moc sprawczą  🙂 Pokazują, że warto łamać stereotypu i kierować się swoją intuicją. 

Bohaterowie zostali uporządkowani alfabetycznie. Każdemu z nich przeznaczono całą rozkładówkę, która zawsze po jednej stronie zawiera tekst, a z drugiej całostronicowy portret. Ilustracje nie są zbyt fotograficzne, raczej działają na zasadzie skojarzeń. Przedstawiają każdego z mężczyzn w charakterystycznej sytuacji lub z właściwym atrybutem. Na przykład pan Rubik, wynalazca słynnej łamigłówki, został sportretowany w otoczeniu latających w powietrzu kolorowych kostek 🙂

Nie jestem w stanie wymienić tu wszystkich bohaterów tych opowieści, ale w tomie drugim znaleźli się między innymi: dobrze znany wszystkim młodym ludziom na świecie, Ed Sheeran, znakomicie znany wszystkim nieco straszym Dalajlama, czy Evan Ruggiero,osoba, o której mało kto słyszał, niezależnie od wieku.

Jeśli nie spotkałeś się jeszcze z poprzednimi książkami autora, Bena Brooksa, to możesz do tego wrócić tu! bo opisywaliśmy je w Strefie Psotnika 🙂

Każda z części “Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” to ten typ książki, którą warto mieć na własnej półce. To książki, do których się wrca, nie czyta od deski do deski, tylko korzysta często na wyrywki.

Wydanie jest naprawdę dopracowane. Gruby grzbiet, twarda oprawa, ładny chropowaty papier w środku sprawia, że wszystkie książki z tej serii świetnie nadają się na prezent dla wyjątkowych chłopców 🙂 Polecam!

tytuł: Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi 2

tekst: Ben Brooks

ilustracje: Quinton Winter

tłumaczenie: Julia Tokarczyk

wydawnictwo: K.E.Liber

objętość: 208 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 49,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz