Ziemia do Jadzi – zabawa przy sprzątaniu i potęga wyobraźni

Ziemia do Jadzi - zabawa przy sprzątaniu i potęga wyobraźni

Dzięki staraniom wydawnictwa Mamania właśnie ukazała się książka dla nas wyjątkowa, bo pod patronatem Strefy Psotnika. Wspólne dzieło Maćka Blaźniaka i Przemka Liputa zatytułowane “Ziemia do Jadzi”. Zabawa przy sprzątaniu i potęga wyobraźni dziecka to pierwsze hasła, które przychodzą do głowy, gdy ją przeglądamy… ale nie tylko.

Tytułową bohaterką jest Jadzia. To dziewczynka, która ma szaloną ochotę wybrać się z rodzicami do planetarium. Mama jednak prosi ją, by przed wyjściem sprzątnęła swój pokój. Nieszczęśliwe dziecko wchodzi do pokoju z zamiarem wykonania zadania i w towarzystwie psa zaczyna sprzątać. Natychmiast jednak zapomina o tej przyziemnej czynności, bo znajduje na dnie szuflady coś, co sprawia, że rozpoczyna się szalona zabawa i w mgnieniu oka, porozrzucane po podłodze przedmioty stają się elementami rakiety kosmicznej. Jadzie z psem Pluto, konstuują maszynę i startują wprost do przestrzeni kosmicznej. Wiecie jak fajnie jest przebywać choć chwilę w stanie nieważkości? Nieeee? To spróbujcie 🙂

Znacie to z autopsjii, prawda? Dziecko zaczyna sprzątać i już po chwili bawi się rzeczami, które znajdzie w bałaganie 🙂 Ja w każdym razie widziałam to mnóstwo razy! Podejrzewam, że tego typu obserwacja zainspirowała autorów książki do stworzenia historii Jadzi, którą ciężko jest spowadzić na Ziemię… no może jak się głośno powie “Ziemia do Jadzi”, to się ocknie.

“Ziemia do Jadzi” inspiruje też do wykorzystawania w zabawach, jako wspaniała alternatywa dla gotowych zabawek, wszelakich przedmiotów codziennego użytku, opakowań, garnków, kartonów… nic tak bardzo nie pobudza wyobrźni jak spore pudło, które tylko pozornie jest zwykłym pudłem, a tak naprawdę może zamienić się w auto, domek lub cokolwiek, co przyjdzie wam do głowy.

W tej książce bohaterka w towarzystwie psa wyprawia się w kosmos rakietą kosmiczną, ale przecież równie dobrze, mogłaby zanurzuć się na dno oceanu lub przenieść do innej czarodziejskiej krainy! Ta książka to początek wielkie przygody i tylko od Was zależy jak bardzo zwariowana ona będzie 🙂

tytuł: Ziemia do Jadzi

tekst: Maciek Blaźniak

ilustracje: Przemek Liput

wydawnictwo: Mamania, 2019

objętość: 40 stron

cena okładkowa: 34,90 zł

dla dzieci w wieku: 3+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz