“Oczy Michaliny” nowa powieść Marcina Szczygielskiego

"Oczy Michaliny" nowa powieść Marcina Szczygielskiego

“Oczy Michaliny” nowa powieść Marcina Szczygielskiego, właśnie trafiła do księgarń. Niesamowita, wciągająca, objęta patronatem Strefy Psotnika! Dajcie się zabrać do niesamowitej krainy wyobraźni wykreowanej przez Autora.

Michalina ma dwanaście lat, jest jedynaczką. Wraz z rodzicami mieszka w Mieście Czterech Wiatrów, które na pewno znacie, jeśli czytaliście już “Leo i czerwony automat“.

Michalina niby jest zwykłą nastolatką, chodzi do szkoły, jest bystra, inteligentna i dość lubiana przez rówieśników. Coś jednak ją wyróżnia. Michalina widzi rzeczy, których nie dostrzega nikt inny. Sama nazywa je Rzeczami Specjalnymi. Czasem są piękne, zachwycające i zabawne, a czasem wręcz makabryczne. Towarzyszą jej od kiedy pamięta. Dawno doszła do wniosku, że nie warto nikomu o tym mówić. Szczerość w temacie jej spostrzeżeń zaowocowało zmartwieniem rodziców, wyśmiewaniem przez koleżanki i spotkaniami u psychologa. O nie! Lepiej zachować to dla siebie, tego może być pewna.

Sprawdźcie sami czym okazały się Rzeczy Specjalne. Nie chcę psuć Wam zabawy i zdradzać fabuły. Marcin Szczygielski przyzwyczaił swoich czytelników do trzymających w napięciu, świetnie skonstruowanych powieści i jestem pewna, że nie będziecie rozczarowani również po lekturze “Oczu Michaliny”. Jest moc! Niesamowite miejsca Miasta Czterech Wiatrów, niespotykane wizje dziewczynki, tajemnica, nietypowa przyjaźń i śmierć powierniczki, plany wielkiej korporacji…. te wszystkie elementy mieszają się z wątkami typowych problemów nastolatków… zaniżona samoocena, trudne relacje rówieśnicze, rodzice, którzy nic nie rozumieją, poczucie braku akceptacji i zrozumienia, osamotnienie i wiele innych. Każdy czytelnik w wieku 10+ będzie w stanie utożsamić się z Michaliną, a dorosły… zaprzyjaźnić z dziewczynką. Książka Was wciągnie niezależnie od wieku 🙂

Jestem oczarowana i znowu mi mało! Bardzo cieszę się z nawiązań do poprzedniej powieści i to z dwóch powodów… po pierwsze to ciekawe doświadczenie czytelnicze, spotkać bohaterów jednej książki, na kartach zupełnie innej i zobaczyć ich z nieco innej perspektywy, a po drugie to daje nadzieję, że powstanie kolejna powieść, której akcja potoczy się w tajemniczych uliczkach Miasta Czterech Wiatrów.

Projekt graficzny okładki wraz z przepiękną ilustracją stworzyła Emilia Dziubak, jedna z naszych najukochańszych ilustratorek na świecie. Ciężko się od okładki “Oczu Michaliny” oderwać wzrok i tylko pozostaje smutek, że w środku ilustracji nie ma. Patrząc na ten obraz na froncie chciałoby się zobaczyć więcej, zobaczcie…

tytuł: Oczy Michaliny

tekst: Marcin Szczygielski

projekt graficzny okładki: Emilia Dziubak

wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik, 2020

objętość: 312 stron

dla dzieci w wieku: 10+

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz