O-powiadaj! Japonia w pięciu opowieściach – Strefa Edukacji w Łazienkach Królewskich

O-powiadaj! Japonia w pięciu opowieściach - Strefa Edukacji w Łazienkach Królewskich

W Podchorążówce, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, została otwarta wystawa “ONNA. Piękno, siła, ekstaza”, która prezentuje wizerunki japońskiej kobiety utrwalone na drzeworytach przez najwybitniejszych mistrzów. Równolegle, w Starej Kordegardzie, powstała Strefa Edukacji dla najmłodszych, zatytułowana “O-powiadaj! Japonia w pięciu opowieściach”.

To interaktywna przygoda, dzięki której przeniesiecie się do Kraju Kwitnącej Wiśni. Psotnik z wielką dumą objął to wydarzenie patronatem.

Niezależnie ile macie lat, czeka Was moc wrażeń. Spotkacie się tam z japońskimi baśniami i legendami, a dzięki pięciu magicznym historiom najmłodsi przeżyją całą moc przygód. Spotkają Brzoskwiniowego chłopca, wyruszą z księżniczką głębin do podwodnej krainy oraz przejdą przez bambusowy las pełen lśniących bryłek złota.

Tytuł przestrzeni edukacyjnej poprzedza litera “O”, której używa się w języku japońskim, by podnieść znaczenie danej rzeczy. Zastosowana tu gra słowna podkreślić ma wartość i rolę opowieści w odkrywaniu innych kultur oraz rozwijaniu wyobraźni.

Dzieci, którym starczy sił, wzlecą wraz z żurawiem nad Górę Fudżi, by odkryć sekret zamknięty w tajemniczej szkatułce. W przestrzeni Starej Kordegardy najmłodsi znajdą także liczne zadania pozwalające stworzyć własne historie, inspirowane baśniowymi motywami. W snuciu opowieści pomogą im teatrzyk kamishibai oraz kamyczki z ilustracjami tzw. story stones. Na aktywnych opowiadaczy czeka wielkoformatowa gra, umożliwiająca wyskakanie wymyślonej opowieści. Z kolei dla tych, którzy lubią tworzyć historie obrazkowe, przygotowaliśmy mini warsztat rysownika oraz miejsce do składania figurek orgiami.

To idealny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. Aktywności zostały zaprojektowane w taki sposób, by srostać wymaganiom dzieci w przedziel wiekowym od 1 do 12 roku życia! Strefa Edukacji jest otwarta codziennie, a wstęp jest wolny! Przestrzeń jest dostosowana również do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami i zaburzeniami.

Całość została przygotowana niesamowicie. Przed budynkiem Starej Kordegardy powiewają specjalne chorągwie w kształcie karpi, wywodzące się z japońskich legend i swoją symboliką nawiązujące do dzieci. Już z daleka zwołują wszystkich najmłodszych z całego parku 🙂 Na ziemi, w okolicy wejścia, znajdziecie mnóstwo drewnianych żab. W środku możecie zapoznać się z japońską sztuką Kamishibai, o której pisaliśmy wielkokrotnie w Strefie Psotnika, na ścianach są półki z japońskimi książkami. Wszystkie proponowane aktywności są ściśle związane z legendami Japonii, a pod sufitem zawieszono przeszło TYSIĄC papierowych żurawi, złożonych precyzyjnie w technice origamii. To tylko niektóre atrakcje, jakie tam na Was czekają, serdecznie zachęcamy, żeby odwiedzić Starą Kordegardę!

 Ale to nie koniec atrakcji!!!

W czasie wakacji zostały zaplanowane dodatkowe, niesamowite!!! wydarzenia, na które trzeba się wcześniej zapisać, bo ilość miejsc jest ograniczona, a są to:

Bardzo Was zachęcamy, żeby odwiedzić Łazienki Królewskie. Nie zapomnijcie wybrać się z dziećmi do Starej Korderardy oraz zabrać wielkiej torby orzechów dla miejscowych wiewiórek 😀

O-powiadaj! Japonia w pięciu opowieściach - Strefa Edukacji w Łazienkach KrólewskichStrefa Edukacji dla dzieci w wieku 1-12 lat

Termin: 16 maja – 31 sierpnia, w godz. 10.00-17.00
Miejsce: Stara Kordegarda
Wstęp: wolny, grupy powyżej siedmiu osób (grupa zorganizowana może liczyć maksymalnie 25 osób) prosimy o zarezerwowanie terminu zwiedzania: edukacja@lazienki-krolewskie.pl

Uwaga! W wybrane piątki, soboty, niedziele, kiedy w Starej Kordegardzie odbywać się będą warsztaty dla dzieci, przestrzeń zostanie zamknięta dla zwiedzających.

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz