Książka dla młodego fana maszyn budowlanych – JEDŹ! JEDŹ! STÓJ!

Książka dla młodego fana maszyn budowlanych - JEDŹ! JEDŹ! STÓJ!

Jeśli szukacie idealnej książki dla młodego fana maszyn budowlanych, koparek, betoniarek i wszystkich ciężkich sprzętów tego typu, to ta pozycja będzie idealna! To nowość wydawnictwa Babaryba, “JEDŹ! JEDŹ! STÓJ!”, którą stworzyła kanadyjska autorka Charise Mericle Harper.

Książka w prosty i przewrotny sposób pokazuje znaczenie kolorów w sygnalizacji świetlnej. Uczy dziecko, jak poprawnie reagować na światło zielone, czerwone i żółte. Dzięki pełnej napięcia akcji, każde dziecko zrozumie, jak należy reagować widząc określony kolor na przejściu dla pieszych. 

Ale to nie wszystko…  jest jeszcze jedna mądrość, jaką tu znajdziecie… przesłanie książki, dużo ważniejsze od praktycznej umiejętności rozpoznawania znaczeń kolorów sygnalizacji świetlnej!

Ta prosta książka, idealna dla przedszkolaka, pokaże małemu czytelnikowi wielką moc współpracy! 🙂

Okazuje się, że kiedy na budowie ruchem kieruje tylko Mały Zielony, pojazdy pracują w okropnym, ciężkim do zniesienia,  pośpiechu! Betoniarka, koparka, buldożer, wywrotka, holownik, dźwig… wszyscy pracują szybciej i szybciej. Coraz łatwiej więc o wypadek.

Kiedy natomiast pojawia się Mały Czerwony, maszyny zaczynają pracować w odpowiednim tempie, a ich projekt zostaje szczęśliwie ukończony!

Ilustracje są dość proste. Pociągniętą grubą kreską pojazdy, mają twarze i adekwatne do, zmieniającej się ze strony na stronę, sytuacji miny. Do przedstawienia ziemi użyto fotografii, więc wygląda bardzo realistycznie. To ciekawe zestawienie i choć proste – rzadko spotykane w ilustracjach.

Przeczytajcie koniecznie 🙂

tytuł: JEDŹ! JEDŹ! STÓJ!

tekst i ilustracje: Charise Mericle Harper

wydawnictwo: Babaryba, 2018

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz