Orkiestra – nowa wyszukiwanka z muzyką w roli głównej

Orkiestra - nowa wyszukiwanka z muzyką w roli głównej

Orkiestra – nowa wyszukiwanka z muzyką w roli głównej, właśnie pojawiła się w księgarniach, dzięki staraniom wydawnictwa Druganoga.

Śliczna, w dużym formacie i bardzo szczegółowa… taki level master dla dzieci w wieku przedszkolnym 🙂

Fabuła książki jest oparta o poszukiwanie członków orkiestry, którzy rozjechali się po całym świecie, każdy oczywiście… w zupełnie inną stronę. Już za tydzień ma się odbyć bardzo ważny koncert, więc dyrygent i jego asystent ruszają w podróż tropem nadsyłanych z wakacji pocztówek.
Młody czytelnik, a raczej… poszukiwacz, ma okazję nie tylko odnaleźć zagubione postaci, ale przy okazji poznać przeróżne instrumenty oraz odwiedzić niesamowite tłoczne miasta. Wśród miejsc, do których udali się wypoczywający muzycy znalazła się wioska rybacka na Islandii, Tokio, Porto czy egipskie piramidy. Wśród ogromu detali można dostrzec charakterystyczne dla danych miejsc ubrania, budynki czy pojazdy. Świetna zabawa dla całej rodziny.

To bardzo pięknie zilustrowana i ślicznie wydana książka francuskiej autorki i ilustratorki, Chloé Perarnau. Podobno, jako dziecko ciągle malowała, a jako dorosła, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Brukseli.

Zobaczcie jak Orkiestra wygląda w środku… niepowlekany, szlachetnie szorstki papier tylko dodaje jej sznytu 🙂 Uwielbiam wyszukiwanki, są zabawne, pochłaniają na długi czas, rozwijają spostrzegawczość i jeśli są tak piękne jak ta, kreują poczucie estetyki dziecka na wysokim poziomie.

tytuł: Orkiestra. Rusz w świat i znajdź zagubionych muzyków

tekst i ilustracje: Chloé Perarnau

tłumaczenie: Dorota Hartwich

objętość: 32 strony, format: 26 x 32 cm

cena okładkowa: 44,90 zł

dla dzieci w wieku: 3+

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Cudne ilustracje i super pomysł

Zostaw komentarz