Martw się mniej. Jak odnaleźć siłę, spokój i oswoić lęk

Martw się mniej. Jak odnaleźć siłę, spokój i oswoić lęk

“Martw się mniej. Jak odnaleźć siłę, spokój i oswoić lęk” to nowy komiksowy podręcznik dla każdego, bo dla tych co czasem się boją lub martwią. Nowość od wydawnictwa Debit jest drugą książką Rachel Brian po bestsellerowej “Zgadzam się albo i nie!“.

Co to jest lęk? To taka pełzająca beznoga i bezręka ciemna masa z oczami 🙂 Przynajmniej tak przedstawiła go graficznie Autorka tej książki. Po lekturze z powodzeniem można go nawet polubić 🙂

W tej książce zawarto przekaz, że po pierwsze KAŻDY czasem jest zmartwiony lub się boi, po drugie, że nie da się pozbyć lęku z życia na zawsze, a wreszcie po trzecie… jak sobie z nim radzić i jak go oswoić. W prostych, bardzo dowcipnych komiksowych planszach przedstawiono mnóstwo informacji na te tematy. Wiadomo, że każdy człowiek czasem się boi, a zadaniem tej publikacji jest pokazanie metod walki ze strachem, któremu nigdy przenigdy nie możemy oddać kontroli nad własnym życiem.

W pierwszym kontakcie ta książka nie zdradza, jak wielką ma w sobie moc, ale uwierzcie mi… dzięki niej czytelnik zrozumie własne lęki, uzna lęk za element życia i pozna sposoby radzenia sobie z nim.

“Martw się mniej. Jak odnaleźć siłę, spokój i oswoić lęk” to zdecydowanie lektura dla każdego, niezależnie od wieku. Każdy z członków rodziny znajdzie tu coś dla siebie i co więcej, będzie do tej lektury wracał.

Jak wspomniałam, autorką książki jest Rachel Brian. To amerykańska rysowniczka i założycielka Blue Seat Studios, któremu najwięcej popularności przysporzyły animowane filmiki na temat granic, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można je znaleźć w Internecie i bardzo Was do tych poszukiwań zachęcam, bo są naprawdę świetne…. edukacyjne i zabawne 🙂

tytuł: Martw się mniej. Jak odnaleźć siłę, spokój i oswoić lęk

tekst i ilustracje: Rachel Brian

tłumaczenie: Maria Antonina Jaszczurowska

wydawnictwo: Debit, 2021

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz