Nowe wiersze Doroty Gellner Cukiernia pana Pączka

Nowe wiersze Doroty Gellner Cukiernia pana Pączka to zbiór przepysznych rymowanych opowieści, pełnych humoru i słodkości! Niezastąpiona mistrzyni słowa i rymu Dorota Gellner,  jedna z naszych ukochanych polskich ilustratorek, Agnieszka Żelewska oraz oczywiście warszawskie wydawnictwo Bajka – palce lizać!

Ptysie, serniki, bezy, biszkopciki, rurki z kremem i sękacze… Książka zawiera osiemnaście słodziutkich rymowanych historii, z których każda zajmuje całą rozkładówkę, a w tym wielką, kolorową ilustrację. Pełno tu nietuzinkowych bohaterów, bo klientami cukiernika są zarówno ludzie, dzieci i dorośli, ale także zwierzęta… nie zdziwcie się jak przy stoliku obok rozsiądzie się rodzina dzików, zakochana para kotów czy stado owiec 🙂 W tle każdej z opowieści zawsze występują przepyszne wypieki serwowane w cukierni sympatycznego pana Pączka.

Cztery z osiemnastu opowieści różnią się od pozostałych. Są rozrzucone po książce, ale łatwo je odróżnicie. Przeważa w nich czerń, zawsze na ilustracji pojawia się tajemnicza ciemna postać, która odwiedza cukiernię pod osłoną nocy. To oprych Lepka Rączka, który nie może się oprzeć słodyczom i wciąż wraca, by opychać się pysznościami. Czy zostanie schwytany? Sprawdźcie sami!

Dorota Gellner to  wybitna polska poetka tworząca dla dzieci. Dama Orderu Uśmiechu, autorka ponad stu książek i przeszło dwustu tekstów piosenek, osoba, której wkład w polską kulturę dla dzieci jest nie do przecenienia. Bo któż z nas nie nucił „Zuzia, lalka nieduża”, „A ja rosnę i rosnę” czy „Ogórek zielony ma garniturek…”. Uwielbiamy książki tej autorki, zaprezentowaliśmy na blogu mnóstwo z nich i jeśli macie ochotę do tego wrócić, to zapraszamy tu!

Agnieszka Żelewska to wielokrotnie nagradzana ilustratorka książek dla dzieci i twórczyni unikatowych zabawek. Mieszka w Trójmieście i tworzy cuda! O wielu z nich przeczytacie na naszym blogu, rozgośćcie się chociażby tu! lub tu!

Nowe wiersze Doroty Gellner Cukiernia pana Pączka

tekst: Dorota Gellner

ilustracje: Agnieszka Żelewska

wydawnictwo: Bajka, 2022

objętość: 48 stron

dla dzieci w wieku: 4+

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz