Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie – cudowny leksykon MAM

Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie - cudowny leksykon MAM

Z okazji nadchodzącego Dnia Matki mamy prawdziwy wysyp książek o MAMIE. Zrobiliśmy przegląd nowości w tym temacie i wybraliśmy jedną, która naszym zdaniem zasługuje na najwięcej uwagi 🙂

To swego rodzaju leksykon MAM… “Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie”. To autorska książka hiszpańskiej artystki, Raquel Díaz Reguera, którą mogliście już poznać przy okazji dwóch premier z początku 2018 roku, “Babcie od A do Z” oraz “Dziadkowie od A do Z”.

To książka absolutnie na cały rok, którą można czytać zawsze, niezależnie od pory roku czy wieku czytelnika. “Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie” jest obszerną, bardzo bogato zilustrowaną, publikacją, w której znajdzie szczegółowe opisy wszelkich typów mam, jakie występują w przyrodzie. Każda z mam została też malarsko sportretowana, otoczona atrybutami charakterystycznymi dla siebie.

W opowieściach znajdziecie bardzo dużo ciepła, ale również ironii i humoru. Sporo tu życiowych obserwacji. Nie ma cukru-pudru 🙂 Przedstawione tu mamy mają też swoje wady i przywary. To świetna okazja dla dziecka przekonać się, że nie zawsze jesteśmy doskonali.

Przygotujcie się, że podczas wspólnego czytania z dziećmi, dowiecie się o sobie prawdy… może znajdą trochę z Was w Mamie Wrzeszczce? albo w Mamie Spod Igiełki? 🙂

Dla mnie to były prawdziwie wzruszające momenty, jak moje dziaciaki wykrzykiwały “To Ty! To o Tobie” podczas czytania o Mamie Pogromczyni Smutków czy Poszukiwaczce Przygód.

Ta książka to prawdziwa okazja do poznania opinii własnych dzieci na swój temat… może dać sporo do myślenia, jeśli okaże się, że trochę za bardzo sprzątamy, czeszemy pociechom fryzury lub krzyczymy. Dzieci naprawdę wszystko widzą, a ta lektura w sposób niezwykle delikatny, pozwala poznać ich opinię 🙂 Zapewniam, że wzruszycie się nie raz, wybuchniecie śmiechem. Nie da się pozostać obojętnym 🙂

Oprócz opisów konkretnych typów mam, w książce znalazły się strony specjalne, na których zamieszczona rodzaje mamusiowych torebek, najlepsze mamine wynalazki i kilka innych. Wszystkie tryskają humorem i niesamowitą umiejętnością obserwacji.

Serdecznie polecam tę książkę! Czytajcie koniecznie wspólnie z dziećmi! 🙂

tytuł: Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie

tekst i ilustracje: Raquel Díaz Reguera

tłumaczenie: Magdalena Olejnik

wydawnictwo: Debit, 2018

objętość: 88 stron

dla dzieci i dorosłych

cena okładkowa: 36,90 zł

 

inne książki tej autorki prezentowaliśmy na Strefie Psotnika tu!

inna wyjątkowa książka o MAMIE tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz