Nauka zegara na wesoło Miś na czas

Dziś nauka zegara na wesoło Miś na czas czyli czwarta książka francuskiego duetu: Jean-Luc Fromental i Joelle Jolivet w Polsce. Wszystko dzięki staraniom warszawskiego wydawnictwa Tatarak! 

Francuski duet Jean-Luc Fromental i Joelle Jolivet znowu w najlepszej formie! Mamy tu przezabawną RYMOWANĄ opowieść z mądrym i zaskakującym zakończeniem oraz naukę zegara i planowania w tle. Każda z książek tych autorów jest ubarwiona matematycznymi elementami i tak również jest i tym razem. Jak zwykle akcja jest niezwykle wartka i nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać na kolejnej stronie.

Do domu zwykłej rodziny wprowadził się NIEDŹWIEDŹ. Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie to, że miś zupełnie nie zna się na zegarze i bez przerwy wszędzie się spóźnia. Ciężko go obudzić, bardzo długo się myje, a potem nie ma już czasu na śniadanie, autobus odjeżdża mu spod nosa i jest ciągła katastrofa. Biedny misiek z głodu, nie mając pieniędzy, zjada ciastka w sklepie i rodzina musi odebrać go z komisariatu.

Zmęczony ciągłymi problemami z misiem tata postanowił nauczyć go odczytywania godzin z zegara. Rozrysował to bardzo obrazowo… na przykładzie pizzy i wskazówek, które działają jak noże 🙂 Jestem pewna, że czytelnicy też skorzystają z jego lekcji, jeśli tylko poczują taka potrzebę 🙂

Życie niedźwiedzia cudownie zmienia się po tej nauce. Punktualność i idealne planowanie ma teraz w małym paluszku, ale czy na tym zakończy się ta historia? Nie sądzę! Sprawdźcie koniecznie co się w książce wydarzy 🙂

Wielki format, fantastyczne ilustracje i BRAWUROWE tłumaczenie Justyny Bednarek to już znaki rozpoznawcze, a do tego kod QR, który po zeskanowaniu odsyła czytelników do audiobooka… tym razem książkę wydawnictwa Tatarak przeczytał Mateusz Damięcki.

tekst i ilustracje: Jean-Luc Fromental i Joëlle Jolivet
tłumaczenie: Justyna Bednarek
wydawnictwo: Tatarak, 2024
objętość: 48 stron
cena okładkowa: 69 zł
dla dzieci w wieku: 5-9 lat

Nauka zegara na wesoło Miś na czas to czwarta książka tego duetu, inne znajdziecie tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz