Komiks fantasy “Tymek i Mistrz” tom 1

Tymek i Mistrz tom 1, blog o książkach dla dzieci

Mistrz to wielki czarodziej, dobroduszny, ekscentryczny, bywa roztargniony. Ma długą siwą brodę, szatę do ziemi i oczywiście…. jest bardzo stary.

Tymek to uczeń Mistrza – bardzo bystry, rezolutny i pojętny chłopiec w okularach i burzą rudych włosów na głowie.

“Tymek i Mistrz” to humorystyczna seria komiksów fantasy dla dzieci i dorosłych.

W pierwszym odcinku dowiadujemy się jak Tymoteusz stał się uczniem czarnoksiężnika. Pewnego dnia przybył do jego niesamowitego domu i poprosił o przyjęcie na nauki. Jestem pewna, że wtedy Tymek był nieświadomy jak pasjonujące życie go czeka. Ile przygód! Niesamowite misje i zadania – to dla nich normalka. Podróże w czasie, wypędzanie duchów, pływanie łodzią podwodną czy latanie na dywanie to ich przeciętne zajęcia. Ich codziennością są również spotkania z nietuzinkowymi postaciami, takimi jak cyklop z gór lawinowych, dżin z lampy ze środka pustyni, smoki… nie ma nudy. Nic więc dziwnego, że przy tak ryzykownym trybie życia często wpadają w tarapaty, ale zawsze wychodzą cało z każdej opresji. Są zgraną drużyną, wykazują się sprytem i inteligencją. Znamy z literatury podobne duety, to zawsze działa!

Kolejne odcinki serii ukazywały się w dodatku do Gazety Wyborczej “Komiksowie”, a teraz pojawiło się na naszym rynku wydanie zbiorcze – prawdziwa gratka dla fanów tej kultowej serii oraz idealna okazja dla tych, którzy nie mieli wcześniej okazji jej poznać. Lektura niezwykle dowcipna, nie tylko dla dzieci. Autorami serii są Rafał Skarżycki i Tomek Leśniak, którzy wspólnie stworzyli też inne kultowe pozycje – Jeża Jerzego, czy Hej, Jędrek!

Wydany przez Kulturę Gniewu tom w twardej oprawie to pierwszy z trzech planowanych, mają ukazywać się co pół roku. W części pierwszej, oprócz całej masy odcinków przygód Tymka i Mistrza, na końcu publikacji jest rozdział z dodatkami, w którym znajdziemy między innymi alternatywną wersję pierwszego odcinka przygotowaną w 2007 roku dla belgijskiego magazynu “Spirou”.

Bardzo się cieszę na kolejne tomy 🙂 do drugiej części jeszcze pół roku, czekamy!

Tymek i Mistrz tom 1

Tymek i Mistrz tom 1

Tymek i Mistrz tom 1

Tymek i Mistrz tom 1

Tymek i Mistrz tom 1

Tymek i Mistrz tom 1

na koniec specjalne pozdrowienia od Tomka Leśniaka dla Was 🙂

 

12986629_1162317887111860_1889813698_o

 

tytuł: “Tymek i Mistrz” tom 1; do prezentacji tomu 2 możesz przejść tu!

scenariusz: Rafał Skarżycki

rysunki: Tomek Lew Leśniak

Kultura Gniewu, 2016

152 strony

dla wszystkich od 5 roku życia

cena okładkowa 44,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (10)

Cóż dobrze ze Jasiek ma w poneidziałek urodziny. W razie czego poczeka na niego 🙂

zakochacie się w tym duecie na bank 🙂

Fantastyczne zdjęcia!!!

Haha! Ekstra! Jako fanka literatury fantasy wszelkiej maści, po raz kolejny jestem zachwycona! Barwo brawo 😀

Ale pomysłowe zdjęcia, super!

ehhhhhh….. kochani jesteście 🙂 piszcie mi tak 🙂

Nigdy nie przepadałam za komiksami i dlatego nie zachęcałam syna do tego typu lektury. Ale ten opis i cudownie zaaranżowane zdjęcia sprawiły, że zaczynam tego żałować… Musimy nadgonić zaległości! ?

no to cieszę się 🙂 nie każdy komiks jest godny polecenia, ale generalnie nie ma co stronić od komiksów 🙂

Ale czad z tym suchym lodem, szalona mamuśka

to było prawdziwe szaleństwo! A lód, który nam został po zdjęciach na bloga wykończyliśmy w zabawie z płynem do mycia naczyń! Super było, zamawialiśmy go kilka razy potem 😀 i polecamy!

Zostaw komentarz