Niesamowita książka dla dzieci o relacji z dziadkiem i pożegnaniu Uciekinierzy

Dziś ostatni wpis na blogu w 2023 roku 🙂 Na koniec zostawiłam prawdziwą perełkę. To niesamowita książka dla dzieci o relacji z dziadkiem i pożegnaniu Uciekinierzy wybitnego skandynawskiego autora, Ulfa Starka.

Ta książka wywołała we mnie tak silne emocje, że po przeczytaniu jej nie mogłam nawet ruszać się przez chwilę, nie wspominając o łzach jak grochy spływających po policzkach. Nie da się jej określić jednym słowem… na pewno jest cudowna i bardzo  wzruszająca, ale też zabawna, a momentami gorzka i szorstka… pewnie przez to tak prawdziwa i wiarygodna. Wywołuje tak wiele emocji.

Ulf Stark, jak zawsze, bardzo uczciwie potraktował swoich niedorosłych czytelników… Przedstawił życie  takim jakie ono potrafi być, bez ściemniania. To za tę szczerość tak bardzo kocham książki tego autora. Uciekinierzy to ostatnia powieść tego autora, wydana w Szwecji już po jego śmierci. Bardzo się cieszę, że Zakamarki wydały ją w Polsce.

Dziadek jest już bardzo słaby. Przebywa w szpitalu, gdzie czuje się jak w więzieniu. W obawie o jego stan zdrowia, nikt nie ryzykuje wycieczek ze staruszkiem.

Sfrustrowany dziadek postanawia uciec ze szpitala, by po raz ostatni w życiu odwiedzić swój dom na wyspie… dom który sam przed laty wybudował, gdzie mieszkał z ukochaną, nieżyjącą już żoną, gdzie był szczęśliwy…  Sam nie dałby rady zrealizować tego planu. Z pomocą przychodzi mu jego ukochany wnuk Gottfryd. Więcej Wam nie zdradzę! O tej brawurowej ucieczce musicie przeczytać sami 🙂

Niesamowita książka dla dzieci o relacji z dziadkiem i pożegnaniu Uciekinierzy nie może Was ominąć. Sięgnijcie po nią, nie będziecie żałować. Zapewniam, że ta dwójka bohaterów zostanie z Wami na zawsze.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji koniecznie poznajcie wcześniejsze losy bohaterów opisane w trylogii opartej na wspomnieniach autora: Magiczne tenisówki mojego przyjaciela Percy’egoMój przyjaciel szejk w Stureby oraz Mój przyjaciel Percy, Buffalo Bill i ja.

tytuł: Uciekinierzy

tekst: Ulf Stark

ilustracje: Kitty Crowther

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2023

objętość: 144 strony

dla dzieci w wieku: 9+

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz