GOTUJEMY – Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu

GOTUJEMY - Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu

Ostanio zamiast czytać to PICHCIMY 🙂 A to za sprawą “GOTUJEMY – Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Babaryba. Wciągnęła nas bez reszty, bo rysowanie i gotwanie bardzo dobrze się ze sobą łączą. Jedno i drugie wymaga kreatywności, otwartej głowy i pomysłów. Tylko uwaga – jeden egzemplarz dla rodzeństwa to za mało 🙂 My mamy już dwa!

Czy Wy też tak macie, że całe życie rodziny kręci się wokół kuchni? Ja coś robię przy blacie, dzieciaki rozkładają się ze swomi zajęciami przy stole w tym samym pomieszczniu, a kredki i flamastry są stałym wyposażeniem kuchni?

“GOTUJEMY – Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu” to interaktywna książka kulinarna dla dzieci. Pozwala wyszaleć się artystycznie i poznać, dość szeroko rozumiane, zagadnienia związane z gotowaniem. Składniki niektórych, tradycyjnych polskich lub nieco nietuzinkowych, potraw, istotne akcesoria kuchenne, warzywa czy przyprawy. Zadania zaproponowane przez Autorkę są świetne. Nie ma nudy i jest naprawdę zabawnie. Mnóstwo poleceń bazuje na skojarzeniach i zaskakuje. Na przykład, pozornie zwykła TARKA – tu zamienia się w WIEŻOWIEC, a zadaniem dziecka jest dorysowanie sąsiadujących budynków 🙂

Książka jest zaprojektowana w trzech kolorach  – oprócz białego tła, w środku znajdują się jedynie elementy czarne i jaskrawo-żółte. Nie ma szczegółowych ilustracji, jedynie symboliczne często, plamy i proste ilustracje, dające mnóswo miejsca dla pomysłów dziecka.

Bardzo Wam tę pozycję polecamy! Gotujcie, rysujcie i bawcie się znakomicie 🙂

tytuł: “GOTUJEMY Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu

tekst i ilustracje: Dominika Czerniak-Chojnacka (inna książka tej Autorki opisana tu!)

wydawnictwo: Babaryba, 2017

objętość: 154 strony

dla dzieci w wieku: 3+, 6+

cena okładkowa: 36,90 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA

Autorka książki, Dominika Czerniak-Chojnacka przesyła pozdrowienia 🙂

Dominika Czerniak-Chojnacka - ilustracja

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Gotujemy z maluchem, więc ta książka na pewno u nas zagości! Chciałabym docenić stylizację fotografii- fantastyczna! 🙂

Bardzo dziękuję, miło mi bardzo 🙂

Zostaw komentarz