Trylogia o Stureby Ulfa Starka już jest kompletna!

Trylogia o Stureby Ulfa Starka już jest kompletna!

Czy dotarła już do Was wiadomość, że trylogia o Stureby Ulfa Starka już jest kompletna na polskim rynku? 🙂 Strasznie długo na to czekaliśmy! Dzięki staraniom wydawnictwa Zakamarki właśnie ukazała się trzecia, ostatnia część, zatytułowana “Mój przyjaciel Percy, Buffalo Bill i ja”.

Słonecznie żółta okładka idealnie pasuje do fabuły, gdyż główny bohater, Ulf, wyjeżdża na wakacje! Jak co roku spędzi upalne lato na wyspie w domu dziadków. Będzie jak zawsze? Nie zupełnie, bo tym razem wybiera się z nim szkolny przyjaciel!

Tuż po zakończeniu roku szkolnego, Ulf i Percy, postanawiają zostać braćmi krwi. Rozgrzanym końcem scyzoryka nacinają kciuki i dokonują uroczystości. Ulf nie jest pewien po co to robią, ale Percyemu naprawdę na tym zależy. Gdy braterstwo staje się faktem Percy wyjaśnia, że bracia krwi jeżdżą razem na wakacje, więc wspólnie wybiorą się na wyspę. Ulf jest zaskoczony i trochę przejęty. Czy Percy polubi się z jego wakacyjnymi przyjaciółmi? A dziadek? Przecież on tak nie lubi dzieci… a już Ulf i jego brat, to o dwójkę za dużo w domu. Ulf boi się reakcji rodziców i dziadków, nic więc im nie mówi i czeka na dobry moment…

Ale tu nie tylko o tym! Będzie skakanie do wody z pomostu, szukanie chrabąszczy, łowienie ryb, liczenie pierdów dziadka, palenie papierosów w krzakach, wielka milość i miłosne rozterki. Nie będziecie się nudzić!

Książka wywołuje całą gamę emocji, wzrusza, bawi, zmusza do refleksji. Autor stworzył wspaniałe, charakterystyczne sylwetki bohaterów, w których możecie rozpoznać znane wam osoby. Mama, która zawsze dba o pozory i o to, co ludzie pomyślą, pracowity ojciec, który chce dawać synom dobry przykład, zgryźliwy dziadek i babica, która wie i rozumie więcej, niż się wszystkim wydaje… Udało się również po mistrzowsku pokazać skomplikowane relacje rodzinne, a niezwykle trafne spostrzeżenia głównego bohatera przedstawić z perspektywy dziecka.

Uwielbiam mądrości życiowe młodego Ulfa, jego wnioski dotyczące dorosłych i otaczającego go świata. Jego obawy i przemyślenia nieraz są tożsame z tymi, które pamiętam ze swojego dzieciństwa. To idealny boahter, z którym się można utożsamić 🙂

Ta seria to według mnie absolutny hit! Ulf Stark opisał w niej swoje wspomnienia z dzieciństwa i coroczne wakacje na wyspie Moja. Jeśli nie znasz jeszcze pierwszego i drugiego tomu trylogii o Stureby, kliknij tu!

tekst: Ulf Stark
ilustracje: Magdalena Kucharska
tłumaczenie: Katarzyna Skalska
wydawnictwo: Zakamarki, 2020
oprawa twarda
format: 15,5 x 19,5 cm
objętość: 244 stron
cena okładkowa: 34,90 zł
dla dzieci w wieku: 9+

Reklama

Zostaw komentarz