Książka dla dzieci o zanikającej przyrodzie Ostatnia dzika ostoja

Dziś przed Wami kolejna niesamowita nowość wydawnictwa Zakamarki. Książka dla dzieci o zanikającej przyrodzie Ostatnia dzika ostoja.

Mały niedźwiadek uwielbia spędzać czas z dziadkiem… Dziadek jest duży, odważny i zawsze opowiada niesamowite historie. Pewnego dnia maluch pyta go o pocztówkę, która wśród różnych karteczek i świstków wisi w kuchni na lodówce. Okazuje się, że to stara kartka z nieprawdopodobnie pięknego miejsca… ostatniej dzikiej ostoi.

Obaj postanawiają, po solidnym przygotowaniu, wybrać się w daleką podróż, by to miejsce zobaczyć na własne oczy.

Co czeka ich na miejscu? Czy ostatnia dzika ostoja nadal tam będzie? Czy uda im się spotkać dzikie zwierzęta, o których tak wiele rozmawiali?

Przepięknie, bardzo bogato zilustrowana opowieść, zmusi Was do refleksji nad zanikającą przyrodą, konsekwencjami ludzkiej działalności, wyniszczaniem naszej planety, ale nie tylko. Ja wzruszyłam się tą opowieścią z zupełnie innego powodu. To historia, która między wierszami ukazuje pożegnanie wnuka z ukochanym dziadkiem i na zawsze zmienia sposób, w jaki się patrzy na gwiazdozbiory Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy… ja w każdym razie, już zawsze patrząc w niebo będę widzieć bohaterów tej książki, leżących nocą przy ognisku i patrzących w niebo nad ostatnią dziką ostoją.

Książka dla dzieci o zanikającej przyrodzie Ostatnia dzika ostoja to autorska pozycja szwedzkiej autorki i ilustratorki. Cecilia Heikkilä, bo o niej tu mowa 🙂 znana dotąd w Polsce była jedynie za sprawą ilustracji do adwentowej cudowności zatytułowanej Jak ratowaliśmy Wigilię

Zwróćcie uwagę na jeszcze jeden element…. jak ta książka jest mistrzowsko wydana! Papier na okładce na grubą fakturę i jest jedwabisty w dotyku… przypomina drogą tkaninę, mam nadzieję, że zdjęcia choć w małym % ukażą, co mam na myśli! Nic tylko siedzieć i głaskać 🙂 Zobaczcie!

tytuł: Ostatnia dzika ostoja

tekst i ilustracje: Cecilia Heikkilä

tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk

wydawnictwo: Zakamarki, 2023

objętość: 40 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 44,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz