Szydełkowe postaci z książek BUDKA

Szydełkowe postaci z książek BUDKA, blog o książkach dla dzieci

Czy znacie szydełkowe postaci z książek BUDKA? Prezentujemy jednoosobową firmę Katarzyny Budyś, której prace nas zachwyciły. Żaden wielbiciel literatury dziecięcej i ilustracji nie pozostanie wobec nich obojętny! Pani Kasia na szydełku tworzy dowolne figury i kształty, ale jej znakiem rozpoznawczym są postaci z książek dla dzieci.

Czy może być coś lepszego od małego przyjaciela z ukochanej ksiązki? Bohatera ulubionej serii, którego można włożyć do piórnika lub do kieszeni? Spać z nim, iść na spacer? Chyba nie 🙂

Zakochaliśmy się w pracach BUDKI! Są bardzo starannie wykonane, w 100% ręcznie wydziergane na szydełku. To idealny pomysł na prezent, nie tylko dla dziecka.

Pani Katarzyna nauczyła się robić cuda na szydełku wiele lat temu, gdy jako kilkunastolatka trafiła do szpitala. Poznała tam starszą panią, która tym zajęciem wypełniała przydługie szpitalne wieczory. Obserwowała sąsiadkę i z nudów sama zaczęła szydełkować. Nawet nie pomyślała, że kiedyś będzie to nie tylko jej hobby, ale również praca zawodowa.

Wiele lat później, przez przypadek, wypełniając życzenie koleżanki, jako pierwszą zrobiła kaczkę Katastrofę – bohaterkę książek Wojciecha Widłaka z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej. Wyszło jej to doskonale i tak to się wszystko zaczęło. Teraz strona internetowa BUDKI aż kipi od przeróżnych bohaterów przepięknych książek.

Prezentujemy kilka przykładów, ale serdecznie Was zapraszamy do buszowania na stronie tu! 

Dajcie znać czy Wam się podobają 🙂

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

My mamy Basię od Kasi 🙂

aaaaaaaaa, macie zdjęcie? Opublikujcie w komentarzu pod postem na Facebooku, proszęęęęęę

My dwie kicie kocie 😉

Zostaw komentarz