Książka o odpowiedzialności Trochę DUŻO

Książka o odpowiedzialności Trochę DUŻO to nowość wydawnictwa Druganoga i kolejna obrazkowa przygoda kapitalnej wiewióry w serii. Nie można przegapić 🙂

Od razu po powrocie z Francji nie mogliśmy zrobić inaczej, jak przeczytać nowość przełożoną z języka francuskiego 🙂

Pamiętacie wiewiórę z książki To jest moje drzewo? Teraz trzymamy w łapkach świeżutki drugi tom z serii, który miał swoją premierę tuż przed tegoroczną majówką 🙂 Znów poruszane są tematy ważne i trudne, a opowieść jest lekka, dowcipna i absolutnie zmuszająca do refleksji i zadumy. Tym razem zachłanność nie jest głównym tematem, choć też występuje… jest o odpowiedzialności za przyrodę, która nas otacza i o empatii.

Główny bohater doskonale zdaje sobie sprawę, że jego drzewo jest kruche, delikatne i należy o nie dbać. Robi wszystko, by drzewu było dobrze… nawet czasami mówi do niego cichutko. Cóż jednak ma biedaczysko począć, skoro drzewo ma baaaardzo smaczne szyszki, pachnące, słodkie igiełki oraz gałęzie świetnie nadające się na ognisko, gdy przychodzą przyjaciele.

Pewnego dnia wiewiórka staje przed faktem, gdy zje ostatnią szyszkę, ostatnią igiełkę i zużyje ostatnią… ach! Nie powiem Wam więcej 🙂 Musicie przeczytać z dziećmi w wieku przedszkolnym! KONIECZNIE! Jestem pewna, że książka o odpowiedzialności Trochę DUŻO nie tylko Was rozbawi, ale wywoła ważną rozmowę 🙂

Olivier Tallec (ur. 1970) jest francuskim autorem i ilustratorem książek dla dzieci, komiksów i licznych publikacji prasowych. Zilustrował ponad 50 książek dla dzieci. Jego książki wydano w kilkudziesięciu krajach i bardzo się cieszę, że pojawił się w katalogu wydawnictwa znad Wisły… mam nadzieję, że nie po raz ostatni.

Na uwagę zasługuje tu również tłumaczenie. Z języka francuskiego tekst przełożyła Dorota Hartwich, romanistka, publicystka, krytyczka sztuki, tłumaczka, redaktorka, wydawczyni. Autorka kilku książek, nie tylko dla dzieci, mianowana przez Ministra Kultury Francji Kawalerem Orderu Sztuki i Literatury.

tytuł: Trochę DUŻO

tekst i ilustracje: Olivier Tallec

tłumaczenie: Dorota Hartwich

wydawnictwo: Druganoga, 2023

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 44,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz