W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata – przepiękny album dla dzieci

W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata - przepiękny album dla dzieci

Nowość z wydawnictwa Papilon, wydany pod patronatem Psotnika “W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata” to przepiękny album dla dzieci i młodzieży, który zabiera Czytelnika we wspaniałą podróż do zielonych płuc Ziemi.

Książka po raz pierwszy ukazała się w 2019 roku w Wielkiej Brytanii we współpracy z The Woodland Trust, największą organizacją charytatywną działającą na rzecz ochrony lasów w UK. Jej myślą przewodnią jest zarażenie młodych ludzi miłością i szacunkiem do dzikiej przyrody.

Ta wielkoformatowa książka to celebracja piękna lasów i inspiracja do leśnych wędrówek. Poznacie tu przeróżne lasy z całego świata… od tajgi po topikalną dżunglę, zachwycicie się kolorami, bogactwem dźwięków, zapachów i różnorodnością mieszkańców. Dowiecie się jak drzewa zmieniają się wraz z następującymi po sobie porami roku, gdzie swoje norki, dziuple i kryjówki mają przeróżne gatunki zwierząt,  jak posadzić właśne drzewo i wiele wiele innych niesamowitych rzeczy.

Na wielkich rozkładówkach omówione zostały przeróżne tematy… gatunki drzew iglastych czy liściastych i kształty ich liści, które można skonfrontować ze znalezionymi na spacerze liśćmi, sekretne życie ściółki, gdzie przyglądamy się maleńkim stworzeniom, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Można zajrzeć do ukrytych pod grubą warst śniegu zimowych nor zwierząt, na czubki drzew w tropikalnej dżungli czy dowiedzieć się, co się dzieje w lesie nocą.

Autorka “W sercu lasu” to mieszkająca na wyspach brytyjskich Kanadyjka, Christiane Dorion, która, zdaje się, całe swoje dorosłe życie poświęca dla lasu… nie tylko pracuje naukowo w dziedzinie zrównoważonej gospodarki lasami, ale również jest autorką książek i konsultantką dla wielu organizacji ekologicznych, takich jak znana w Polsce WWF.

Album został zilustrowany przez brytyjską młodą autorkę książek dla dzieci i ilustratorkę, Jane McGuinness. Głównym tematem jej prac jest natura, dzika przyroda, rośliny i zwierzęta. “W sercu lasu” to pierwsza książka zilustrowana przez tę artystkę wydana w Polsce, mam nadzieję, że wkrótce ukaże się ich więcej 🙂

Gdy byłam dzieckiem twierdziłam, że są lasy liściaste i kolczaste… cóż, nie miałam takiej książki 🙂 Polecam wszystkim, genialna lektura dla całej rodziny!

tytuł: W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata

tekst: Chrisiane Dorion

ilustracje: Jane McGuiness

tłumaczenie: Paulina Kielan

wydawnictwo: Papilon, 2020

objętość: 64 strony w formacie 305 x 238 mm

dla dzieci i młodzieży

cena okładkowa: 44,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Wspaniała książka. Piękne wydanie.

Potwierdzamy! 🙂

Zostaw komentarz