Tajemnica srebra – nowość w serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

Tajemnica srebra - nowość w serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

“Tajemnica srebra” to nowość w serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Martin Widmark i Helena Willis po raz dwudziesty szósty zaprezentowali mrożącą krew w żyłach historię z Valleby!

Samej serii nie muszę przedstawiać, wszak to międzynarodowy bestseller od lat. Dzięki poznańskiemu wydawnictwu Zakamarki polscy czytelnicy mogą cieszyć się przygodami dzielnych detektywów już od jedenastu lat!

Na czym polega fenomen? To bardzo wciągające, dopasowane trudnością do wieku odbiorcy, powieści detektywistyczne dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Lasse i Maja to dwójka dzieciaków z małego miasteczka w Szwecji, które działają pod własnym szyldem. Prowadzą biuro detektywistyczne, w którym rozwiązują najtrudniejsze zagadki. Łapią złoczyńców i złodziei, ratują nieśłysznie oskarżonych, tropią wszelkie zaginęcia, kradzieże i napady. Są prawą ręką komisarza policji, który niejednokrotnie doprowadza do zakończenia śledztwa właśnie dzięki Lassemu i Mai. 

Jak już wspomniałam, “Tajemnica srebra” to dwudziesty szósty tom serii, jesli nie liczyć wszystkich ksiąg łamigłówek i zagadek, o których pisaliśmy tu!

Rzecz dzieje się w październiku, jest słoneczna jesień, a w Valleby są prowadzone prace archeologiczne. Lasse i Maja zgodnie uważają, że praca archeologa jest bardzo ciekawa i postanawiają zrobić sobie wypad, by popratrzeć na wykopaliska. Już po drodze jednak, dzieciaki zauważają kilka dziwnych rzeczy… pastor zgubił kalosze, zdenerwowany recepcjonista hotelu wybiega krzycząc, że rezygnuje z posady, a pewni państwo przedziwnie zachowują się w kawiarni. Lasse i Maja zwiększaja swoją czujność, coś tu jest nie tak!

Gdy docierają na miejsce prac, widzą, że nad wykopem zgromadzeni są niemal wszyscy mieszkańcy Valleby. Wszyscy w napięciu obserwują archeolożkę i jej asystenta, którzy przesiewają wykopaną ziemię by ni cnie przeoczyć. Jesli dziś nic nie znajdą, dziura zostanie zakopana, a poszukiwania zakończone. Niektórym mieszkańcom bardzo zależy, żeby coś się jednak znalazło!

Nic więcej nie zdradzę… no może tylko, że będzie bardzo dużo srebrnych monet Wikingów.

Czytajcie koniecznie 🙂 Polecam!

Co do wydania… jest oczywiście idealne jak zwykle. Twarda oprawa, kolorowe ilustracje, które już są standardem przy tej serii, ale… tym razem wielkie brawa dla wydawcy, który nie patrząc na wyższe ceny produkcji, dopasował dizajn okładki do tematu i tytuł wykończył srebrną folią 🙂 Wygląda bosko! Mieni się w słońcu niczym skarb Wikingów. Zobaczcie!

tytuł: Tajemnica srebra

seria: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

tekst: Martin Widmark

ilustracje: Helena Willis

tłumaczenie: Barbara Gawryluk

wydawnictwo: Zakamarki, 2019

objętość: 124 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz