Yuval Harari dla dzieci Niepowstrzymani

Dziś Yuval Harari dla dzieci Niepowstrzymani Jak przejęliśmy władzę nad światem! Tom pierwszy serii, która ma nadejść. Uczta dla każdego książkoluba!

To jedna z tych niewielu książek, o których myśli się, że powinien ją przeczytać każdy, że jest doskonałą lekturą niezależnie od wieku, że chętnie widziałoby się ją w każdej biblioteczce… Nie byłam tym zaskoczona, książki tego autora są w naszym domu mile widziane od dawna, a tytuły dla niedorosłych czytelników cenię nawet bardziej. Wydaje mi się dużo ważniejsze i trudniejsze, pisać o poważnych sprawach językiem zrozumiałym dla dzieci, a książek o takiej tematyce jest niewiele.

Yuval Harari, pisarz, historyk i filozof z Izraela, ma niesamowity dar przekazywania swoich myśli, w sposób lekki, przystępny i arcyciekawy, czytelnikom w każdym wieku. Nie bez przyczyny każda z jego książek, dla dorosłych i dla dzieci, staje się w mig międzynarodowym bestsellerem.

Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem nie jest tu wyjątkiem. To lektura, którą czyta się po prostu na raz. To pasjonująca opowieść  o historii ludzkości. Autor ukazuje co sprawiło, że jeden gatunek zwierząt, homo sapiens, przejął panowanie nad wszystkimi innymi, choć miliony lat temu nic na to nie wskazywało. Teraz na lądzie, w wodzie i w powietrzu, na każdej szerokości geograficznej, rządzi człowiek. Każdy inny gatunek jest zależny od nas i może zniknąć, gdy tak postanowimy. Jak do tego doszło? Jakie supermoce ma człowiek, że zdołał zawładnąć globem?

Książka zawiera mnóstwo całostronicowych i  mniejszych ilustracji, które nie tylko cieszą oko, ale pomagają zrozumieć tekst, zwizualizować młodemu odbiorcy, co autor ma na myśli 🙂 Są tu kolorowe rysunki, ale także pomocne schematy czy osie czasu.

Autorem rysunków jest hiszpański ilustrator Ricard Zaplana Ruiz, który ma na swoim koncie współpracę między innymi z Disneyem i Lego 🙂 Styl tego Autora pasuje do stylistyki z zachodu 😉

tekst: Yuval Noah Harari

ilustracje: Ricard Zaplana Ruiz

tłumaczenie: Michał Romanek

wydawnictwo: Literackie, 2022

oprawa twarda

objętość: 168 stron

cena okładkowa: 54,90 zł

dla dzieci w wieku: 9+

Jeśli Yuval Harari dla dzieci Niepowstrzymani to dla Ciebie za mało i masz ochotę na więcej książek popularnonaukowych dla dzieci i nastolatków, to zapraszam tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz