Myszonek pod namiotem idealny na wakacje

Myszonek pod namiotem jest idealny na wakacje… albo na inny dowolny moment w roku, by sobie to cudowne lato przypomnieć 🙂

Dziś prezentujemy Wam nowość z katalogu wydawnictwa Frajda, kolejny odcinek bestsellerowej fińskiej serii o Myszonku!

Tytułowy Myszonek wraz z mamą wyrusza na przygodę – płyną promem na wyspę, gdzie nocują pod namiotem, jedzą kiełbaski z ogniska i podziwiają otaczającą ich przyrodę. W Skandynawii takie wypady są niemal codziennością, czego im ogromne zazdroszczę. Tysiące wysepek sprawia, że każdy może znaleźć ustronne miejsce dla siebie.

Takie właśnie są wszystkie książki z tej serii. Przedstawiają codzienne zajęcia małego chłopca pod opiekuńczym okiem mamy… jak sprząta dom, uczy się jeździć na łyżwach, ma urodziny i wiele wiele innych. W ich świecie wszyscy są zwierzętami… najczęściej myszami, ale można spotkać też inne gatunki. Bohaterowie noszą jednak ludzkie ubrania i zachowują się jak ludzie… Dzięki temu każde małe dziecko z łatwością utożsami się z Myszonkiem i jego codziennymi problemami.

Myszonek pod namiotem to szósty odcinek serii w języku polskim.  Na szczęście nadal jest na co czekać, bo w Finlandii jest ich znacznie więcej 🙂  Jestem pewna, że Myszonek skradnie Wasze serca 🙂 Nie przegapcie!

Ogromnym atutem serii są czarujące ilustracje, które prezentują bezpieczny i uroczy świat. Autorką serii jest Riikka Jäntti, mieszkająca w Helsinkach fińska ilustratorka i pisarka. Jej kreska, nie bez przyczyny, porównywana jest z ukochanymi od pokoleń ilustratorkami, takimi jak Beatrix Potter czy Elsa Beskow. Zobaczcie!!! Ta bestsellerowa fińska seria dla dzieci o Myszonku jest po prostu cudna!

tytuł: Myszonek pod namiotem

tekst i ilustracje: Riikka Jäntti

tłumaczenie z języka fińskiego: Iwona Kiuru

wydawnictwo: Frajda, 2023

objętość: 48 stron

dla dzieci w wieku: 2+

cena okładkowa: 39,90 zł

Jeśli macie ochotę poznać poprzednie odcinki serii o Myszonku, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz