Podręcznik dla superbohaterów tom 4 Wilk nadchodzi

Podręcznik dla superbohaterów tom 4 Wilk nadchodzi

Już jest kontynuacja komiksowej serii o szkole duetu Vahlund! Podręcznik dla superbohaterów tom 4 Wilk nadchodzi, to emocjonująca opowieść o dalszych losach Lisy, dziewczynki, która wzięła sprawy w swoje ręce!

W miasteczku Rosenhill sprawy mają się dość kiepsko. Właśnie banda wilków, z okropnym Wolfgangiem na czele, porwała panią burmistrzynię, Ellę Ask, a Lisa była bezbronna i nie mogła pomóc.

Jedyne co teraz pociesza… dziewczyna nie jest już całkiem sama. Jej kolega z klasy, Max, marzy by nauczyć się wszystkiego i jej pomóc. Wspólnie, na starym dworcu kolejowym, robią treningi supermocy. Miejsce jest idealne! Wielkie, z wysokim sufitem, opuszczone i choć oboje są pracowici i robią postępy, Lisa ma ogromne wątpliwości. Bardzo boi się o siebie, czuje, że to najpoważniejsza sprawa, z jaką dotąd miała okazję się zmierzyć i nie jest pewna, czy da sobie radę.

Przyjaciel wyciąga ją na spacer… a właściwie na wspólne latanie nad miastem, by się przewietrzyć i odpocząć, zanim zaczną na nowo. Właśnie wtedy dzieciaki wpadają na trop szajki. Już wiedzą, gdzi eprzetrzymywana jest pani burmistrz i mogą zacząć opracowywać plan!

Jak zwykle dynamicznie, w napięciu, niesamowicie… Lisa się rozkręca, a wraz z nią przyjaciele z klasy. Przeczytajcie koniecznie!!!

Jeśli nie znacie serii Podręcznik dla superbohaterów, to bardzo zachęcamy od rozpoczęcia tej niesamowitej przygody. To w tym momencie aż cztery wciągające komiksy, przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej, poruszające w bardzo ciekawy sposób, problemy agresji w szkole. Agresji, której każdy może być ofiarą lub świadkiem. Książki dają moc, by umieć się przeciwstawić, zareagować, nie zostawić nikogo samego w trudnej sytuacji.

Na końcu każdej z książek znajduje się posłowie skierowane do dzieci. Autorzy podpowiadają, co należy zrobić jeśli jest się ofiarą przemocy w szkole lub, chociażby, jej świadkiem. Podano nawet Numer do Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, który prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę! Mam nadzieję, że seria zagości we wszystkich szkolnych bibliotekach i stanie się lekturą obowiązkową na godziny wychowawcze ?

Seria jest wspólnym dziełem dwójki ludzi, którzy w życiu prywatnym są szwedzko-polskim małżeństwem ? Elias Vahlund napisał tekst, a jego żona, Agnieszka, zilustrowała opowieść. Kreska pasuje do komiksu, supermocy i bardzo trafia w gusta młodych czytelników, zobaczcie!

tytuł: Podręcznik dla superbohaterów tom 4 Wilk nadchodzi

tekst: Elias Vahlund

ilustracje: Agnieszka Vahlund

tłumaczenie: Marta Rey-Radlińska

wydawnictwo: Debit, 2020

objętość: 112 stron

dla dzieci w wieku: 7+

cena okładkowa: 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz