Komiksy 24 godziny... w epoce kamienia oraz na Antarktydzie

Z radością informujemy, że objęta naszym patronatem seria wydawnictwa Wilga się powiększyła o dwa nowe tytuły! Właśnie pojawiły się komiksy 24 godziny… w epoce kamienia oraz na Antarktydzie! JUHUU!

Uwielbiamy takie książki. Wiedza sama wskakuje do głowy, arcyciekawe fakty pobudzają ciekawość świata! Forma komiksu zachęca do czytania nawet bardziej opornych czytelników. NAJLEPIEJ!

Te brytyjskie popularnonaukowe opowieści graficzne zabierają czytelnika w fascynujące miejsca. Pozwalają poznać zwyczaje panujące w danym miejscu, dzięki obserwowaniu bohatera przez dobę  🙂 Po 24 godzinach w kosmosie oraz 24 godzinach w dżungli, dajecie się zabrać do świata jaskiniowców prawie 20 000 lat temu oraz na stację badawczą na najmroźniejszym kontynencie, Antarktydzie.

W każdej z książek serii znajdziecie słowniczek, garść informacji lub przydatne linki, dzięki którym możecie poszerzyć swoją wiedzę zdobytą po lekturze tych komiksów.

24 godziny w epoce kamienia

Pewnie nie macie pojęcia, jak wiele można się dziś dowiedzieć o życiu ludzi w epoce kamienia, przyglądając się niezwykłym przedmiotom, kamiennym konstrukcjom i  dziełom sztuki jaskiniowym z tamtych czasów, które przetrwały do dziś! 🙂

Przewodniczką po tej przygodzie jest Auri, mieszkanka jaskini sprzed 18 000 lat. To ona pokazuje czytelnikom jak wygląda życie jej i  jej rodziny…. jak kilka lat wcześniej zdobyli swoją jaskinię, jak wygląda przecięty dzień czy wspólne polowanie. Możecie się też nauczyć wielu praktycznych umiejętności, które z pewnością przydadzą Wam się w życiu, jak chociażby prymitywne sposoby rozpalania ognia, wytwarzanie narzędzi.

24 godziny na Antarktydzie

Czy wiecie co to jest GLACJOLOGIA? Jeśli nie, nie możecie przegapić tej nowości od Wilgi!

Ze względu na ojczyznę tej książki, akcja rozgrywa się w Stacji Rothera, czyli w brytyjskiej stacji polarnej położonej na Wyspie Adelajdy nad Zatoką Małgorzaty, zarządzanej przez British Antarctic Survey (BAS). Rothera jest najważniejszym ośrodkiem Brytyjskiego Terytorium Antarktycznego, obszaru Antarktyki, który Wielka Brytania uznaje za swoje terytorium zamorskie. Ciężko o lepsze miejsce, by przez 24 godziny towarzyszyć ludziom pracującym na Antarktydzie 🙂

Naszą przewodniczką jest Viv, kobieta która zajmuje się naprawą sprzętu na stacji badawczej. Wraz z nią poznajemy życie polarników, ich codzienne zmagania, ale również życie pod wodą, zwierzęta Antarktydy, prosty sposób na rozbicie namiotu czy ekwipunek polarnika wyruszającego na wyprawę.

Komiksy 24 godziny… w epoce kamienia oraz na Antarktydzie są świetne!

Jeśli macie ochotę na więcej popularnonaukowych komiksów dla dzieci, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz