Na wyścigi! – niesamowicie zilustrowana księga prędkości dla dzieci

Na wyścigi! - niesamowicie zilustrowana księga prędkości dla dzieci

“Na wyścigi!” to niesamowicie zilustrowana księga prędkości dla dzieci, która po pierwsze zachwyca graficzną stroną, a po drugie zaskakuje zawartymi informacjami!

Do tej pory nigdy nie pomyślałam, że prędkośc może być tak fascynująca, a co więcej – tak pięknie zaprezentowana. Mogłabym poświęcić swój egzemplarz i ilustracjami otapetować przynajmniej jedną ścianę 🙂 A tak na poważnie to…

Wydana w 2017 roku, przez warszawskie wydawnictwo Tatarak, książka “Na wyścigi!” to sporego formatu zbiór plakatowych grafik, prezentujących prędkości zwierząt i maszyn. Każda z rozkładówek prezentuje prędkość – po lewej stronie jest przedstawiona jako ilość kilometrów na godzinę, a po prawej zawiera ilustrację pokazującą obiekty, które poruszają się z podaną prędkością.

Zaczyna się od stworzeń i maszyn najwolniejszych, a kończy na najbardziej zawrotnych. I tak… czy wiedzieliście, że pająk kątnik chodzi z taką samą prędkością co maszerujący człowiek? :O

Tu dowiecie się co łączy konika morskiego z żótwiem słoniowym z Galapagos, płetwala błękitnego ze skuterem i wiele wiele innych. Wiele z zestawionych przykładów totalnie zaskakuje!

Po serii pięknych rozkładówek-ilustracji znajduje się dość obszerny rodział, w którym opisane są wszystkie przedmioty, których prędkość została opisana wcześniej. Tu znajdziemy dużo więcej informacji o każdym z gatunków występujących w książce zwierząt, czy o konkretnych maszynach, jak na przykład kiedy i przez kogo zostały wynalezione i do czego służą.

To idealny przykład książki, która uczy przez zabawę. A uczy wiele… inspiruje do poszukiwań i zdobywania wiedzy, a w tym samym czasie jest spotkaniem bardzo estetycznym 🙂 

Ilustracje, jak wcześniej wspomniałam, przypominają artystyczne plakaty. Całość operuje dość ograniczoną paletą barw, za to bardzo intensywnych, kontrastowych i wręcz odblaskowych. Grafiki wyglądaja jak namalowane sprejami graffiti i są świetne, mogę oglądac je godzinami.

Książka spodoba się czytelnikom w każdym wieku, nie tylko takim kaskaderom jak nasz Stasiek 🙂 To jak? Do biegu… gotowi… START!!!

tytuł: Na wyścigi!

tekst i ilustracje: Cruschiform

tłumaczenie: Lena Hadder

wydawnictwo: Tatarak, 2017

objętość: 58 stron

cena okładkowa: 52 zł

dla dzieci w wieku 3+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz