Hej, Jędrek! Masz cykora?

Hej, Jędrek! Masz cykora?

Rafał Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak nie pierwszy raz udowadniają, że są zgranym duetem. Debiutowali razem i po latach mają na wspólnym koncie sporo świetnych projektów. Pamiętacie “Tymka i Mistrza”? (jeśli nie, to zapraszam tu!).

“Hej, Jędrek! Masz cykora?” to już czwarta część serii o bystrym łobuziaku. Główny bohater to czwartoklasista, który ciągle popada w tarapaty, naraża się nauczycielom, dyrektorowi szkoły, rodzicom, a nawet swoim najlepszym kolegom ze szkolnej paczki. On wie, że jest inteligentny, odważny i sprawiedliwy, ale nie każdy jest w stanie to wychwycić od razu.

Jego klasa wyjeżdża na zieloną szkołę. Taki wyjazd zdarza się tylko raz w roku! Cały tydzień bez rodziców, bez szkolnych prześladowców ze starszych klas, z kumplami!

Od samego początku nie brakuje emocji. Katastrofę na wyjeździe przepowiada niespodziewany przyjazd szóstoklasistów, a wśród nich największych wrogów Jędrka – neandertalczyków o wiele mówiących ksywkach Karku i Siwy.

To hybryda powieści i komiksu… do tego czarno – białego, więc moje dzieci od razu zabrały się za kolorowanie.

To również książka, którą mój oporny na samodzielne czytanie syn, dosłownie połknął! Nie ma nudy, bo teksty są śmieszne,  a akcja wartka, pełna zaskakujących zwrotów. Znajdziecie poszukiwacza z porcelanowym okiem, ciemne lochy pełne pajęczyn, tajemne przejścia i strasznie dużo pieniędzy 🙂

“Hej, Jędrek! Masz cykora?” to pochwała dla przyjaźni i braterstwa. Nie ma przecież wielu ważniejszych osiągnięć w życiu, niż wspaniali przyjaciele!

Polecam całej rodzinie, a my już czekamy, bo piąta część “Hej, Jędrek! Szukasz guza?” już w przygotowaniu.

Hej, Jędrek! Masz cykora?

Hej, Jędrek! Masz cykora?

Hej, Jędrek! Masz cykora?

Przesyłam pozdrowienia dla Was od autora ilustracji do serii “Hej, Jędrek” 😀

Hej, Jędrek! Masz cykora?

tekst: Rafał Skarżycki

ilustracje: Tomasz Lew Leśniak

Nasza Księgarnia, 2016

224 strony

dla dzieci 6+

cena okładkowa 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz