Bestsellerowa fińska seria dla dzieci o Myszonku

Dzięki staraniom wydawnictwa Frajda, bestsellerowa fińska seria dla dzieci o Myszonku, jest dostępna w Polsce 🙂 Riikka Jäntti zabiera czytelników do przeuroczego świata myszek, pełnego uczuć, bezpieczeństwa i zwykłego szczęśliwego życia 🙂

W świecie Myszonka wszyscy są myszami, ale noszą ludzkie ubrania, mieszkają w domach takich jak ludzie, mają malutkie mebelki i akcesoria zupełnie tak jak my. Mają nawet maciupkie pieski, które wyprowadzają na spacery na miniaturowych smyczkach! 🙂 Dorośli mają swoje, zupełnie ludzkie, obowiązki, a dzieci chodzą do przedszkola, zerówki lub szkoły – w zależności od wieku. Tytułowy Myszonek to taki właśnie mały myszek, który jest typowym kilkulatkiem. Ma kochającą mamę, babcię i dziadka, grupę rówieśników, z którymi się przyjaźni, swoje zainteresowania, przytulny pokój i masę problemów adekwatnych do swojego wieku. W jednym z odcinków chciałby mieć telefon, a mama się nie zgadza, w innym boi się, że zostanie obśmiany przez kolegów. Czasem uczy się pomagać mamie w domu, a innym razem uczy mamę jeździć na łyżwach, bo jest w tym dużo lepszy niż ona 🙂 Tematów i zagadnień poruszonych w książkach jest mnóstwo i są bardzo zróżnicowane.

Dziecko z łatwością utożsami się z bohaterem tej serii. Obserwowanie Myszonka pozwoli mu uwierzyć w siebie i swój sukces, zauważy, że książkowy chłopiec ma tożsame troski i radości. Książki o Myszonku opowiadają również o emocjach i relacjach między bohaterami. Czytając je z dzieckiem pozwalamy mu odkrywać i nazywać ten niewidoczny dla oczu, a niesamowicie ważny świat uczuć, doznań, wrażeń i myśli. Dziecko w ten sposób wzbogaca wiedzę o sobie samym.

Pomimo, że po polsku ukazało się do dziś już pięć odcinków serii, to nadal jest na co czekać, bo w ich ojczyźnie, Finlandii, jest ich więcej 🙂 Cieszy, że to jeszcze nie koniec. Jestem pewna, że Myszonek wejdzie na stałe do biblioteczek oczytanych maluchów w Polsce 🙂 Nie przegapcie! Ogromnym atutem serii są czarujące ilustracje, które prezentują bezpieczny i uroczy świat. Autorką serii jest Riikka Jäntti, mieszkająca w Helsinkach fińska ilustratorka i pisarka. Jej kreska, nie bez przyczyny, porównywana jest z ukochanymi od pokoleń ilustratorkami, takimi jak Beatrix Potter czy Elsa Beskow. Zobaczcie!!! Ta bestsellerowa fińska seria dla dzieci o Myszonku jest po prostu cudna!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz