Małe Nasionko – opowieść o cyklu życia

Małe Nasionko - opowieść o cyklu życia

Małe Nasionko – opowieść o cyklu życia

Małe Nasionko – opowieść o cyklu życia to nowość w katalogu wydawnictwa Tatarak i nowa w języku polskim książka niezastąpionego Erica Carle.

Czytelnik tej całokartonowej, niewielkiej książki, towarzyszy w pełnej trudów drodze tytułowego bohatera, małego nasionka. Wszystko zaczyna się jesienią, gdy silny wiatr porywa nasiona i zabiera je ze sobą w nieznane. Każde z nich ma zupełnie inny los… jedno wpada do wody, inne na lód, co sprawia, że nigdy nie wykiełkują. Te, którym się poszczęściło i spadły na ziemię też nie zawsze miały szansę na szczęśliwe zakończenie podróży… część z nich zjadły ptaki albo myszy… tylko niektóre bezpiecznie doczekały wiosny i wypuściły korzenie. Ich losy nie zostały jednak i wtedy przesądzone. Część roślin zostało zdeptanych przez bawiące się dzieci, inne zakwitły i stały się ulotnym prezentem dla kogoś bliskiego 🙂

Sprawdźcie koniecznie jaki los spotkał tytułowe nasionko, które było małe… najmniejsze z tych, które porwał jesienny wiatr.

Musiało pokonać bardzo dużo przeszkód, przelecieć nad morzem, pustynią i lodowcem. Jestem pewna, że ta poetycka, pełna symboli historia, spodoba wam się, niezależnie od wieku 🙂

Zaledwie kilka miesięcy temu, bo 23 maja 2021, Eric Carle zmarł w wieku 92 lat. Był niesamowicie twórczy i aktywny do ostatnich chwil życia. Stworzył ponad siedemdziesiąt książek dla dzieci, tłumaczonych na kilkadziesiąt języków. Jego książki dotychczas sprzedały się na świecie w nakładzie przekraczającym 150 milionów egzemplarzy.

Co było powodem tak ogromnego sukcesu? Ciężko podać jedną odpowiedź… może to, że miał niepowtarzalny, oryginalny styl malarsko-kolażowy? Może to, że z jego opowieści zawsze można się czegoś nauczyć o przyrodzie i o otaczającym świecie? A może dzięki emocjom zawartych w tym opowieściach? W tych książkach najmniejszy nigdy nie oznacza najsłabszy 🙂 Teksty TEGO Autora zawsze dodają najmłodszym skrzydeł i pokazują, że dzieci rozwijają się, by osiągnąć coś wspaniałego.

Bardzo się cieszę, że Wydawnictwo Tatarak kontynuuje wydawanie książek Erica Carle w języku polskim. Tyle jeszcze przed nami! Nie przegapcie Małego Nasionka ani żadnej innej!

tytuł: Małe Nasionko

tekst i ilustracje: Eric Carle

tłumaczenie: L. Hadder

wydawnictwo: Tatarak, 2022

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 2+

cena okładkowa: 32 zł

Jeśli masz ochotę na więcej książek Erica Carle to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz