Albercie, ty złodzieju! – książka dla dzieci o pomówieniach i plotkach

Albercie, ty złodzieju! - książka dla dzieci o pomówieniach i plotkach

Do bardzo kolorowej i bogatej w tematykę rodziny książek o Albercie Albertsonie, dołączyła właśnie intensywnie czerwona “Albercie, ty złodzieju!”. Wygląda mocno? Bo taka jest. To książka dla dzieci o pomówieniach i plotkach.

Dzieciaki na podwórku same zbudowały sobie domek na drzewie. Spędzają w nim mnóstwo czasu, świetnie się bawiąc. By ochronić swoją bazę przed obcymi dziećmi założyły łańcuch z kłódką, a klucz schowały w miejscu tylko sobie znanym. Pewnego dnia Mika, najlepsza przyjaciółka Alberta, odkryła, że klucz zniknął… a przecież poprzedniego dnia to właśnie Albert schodził z ich drzewa ostatni. Nie mogła być inaczej – Albert ukradł klucz, by mieć domek tylko dla siebie… Albert jest złodziejem!

Mika nie tylko jest przekonana, że ma rację i wykrzyczała okropne oskarżenia Albertowi w twarz, a jeszcze opowiedziała o nich wszystkim pozostałym dzieciom. Teraz każdy szepcze za plecami chłopca, że jest niekoleżeński i nieuczciwy. Biedny Albert, który jest zupełnie niewinny, poznał co mogą zdziałać pomówienia i plotki. Nawet śnią mu się koszmary, w których kurczy się, a wszyscy wokół uważają, że kradnie.

Sprawdźcie koniecznie jak skończy się ta historia. Na pewno czytelnik będzie miał okazję do wyciągnięcia wniosków i dobrej nauki z historii Alberta Albertsona.

Jak już nie raz wspominaliśmy, seria o Albercie jest niesamowita. Porywa dzieci na całym świecie, o czym mogą świadczyć chociażby liczby. Książki te są tłumaczone na trzydzieści języków, sprzedały sie jak dotąd w nakładzie przekraczających dziewięć milionów! a na ich podstawie powstało mnóstwo sztuk teatralnych i filmów animowanych.

Autorką serii o Albercie jest szwedzka pisarka i ilustratorka dla dzieci, Gunilla Bergstrom , która już od pięćdziesięciu lat wydaje kolejne przygody tego niesamowitego chłopca 🙂

Więcej o serii pisaliśmy tu! a najnowszy  odcinek w naszym obiektywie wygląda tak:

tytuł: Albercie, ty złodzieju!

tekst i ilustracje: Gunilla Bergstrom

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2019

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz