Jan Kallwejt

Jan Kallwejt

Wysokie Obcasy, Zwierciadło, Forbes, Guardian, Independent, New York Times, Newsweek, Observer, Telegraph, Times, Washington Post, WIRED, Die Zeit to tylko początek listy tytułów prasowych gdzie można spotkać się z ilustracjami Jana Kallwejta. Równie długa jest lista firm, dla których ten autor robi ilustracje reklamowe. Pomijam murale, które pojawiają się w przestrzeni publicznej, kawiarniach i biurach… styl Kallwejta ma rzesze fanów wśród dorosłych, nie tylko w Polsce. Nic więc dziwnego, że spróbował swoich sił jako autor książki dla dzieci. Właśnie dotarła do nas przesyłka z nowością Naszej Księgarni, jego debiutancką autorską książką.

“Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa” to duża całokartonowa książka skierowana do najmłodszych, ale moim wyrośniętym dzidziusiom też się bardzo spodobała 🙂 Nie zawiera tekstu, tylko pojedyncze słowa tytułujące poszczególne rozkładówki. Całe szczęście, bo nie przepadam za podpisami w takich pozycjach. Dziecko nie umie ich przeczytać, a dorosły nie potrzebuje pod prostą ilustracją wyjaśnienia jak się dany przedmiot nazywa.

Każda rozkładówka poświęcona jest jednemu tematowi, a wśród nich są członkowie rodziny, emocje, cyfry, pory roku, wieś i miasto oraz sporo innych. Przy przeglądaniu tych kolorowych plansz można porozmawiać z dzieckiem na wiele tematów. W każdym zagadnieniu znajdziemy mnóstwo elementów, co zresztą jest charakterystyczne dla prac tego ilustratora.

Dodatkową atrakcją tej encyklopedii jest mały króliczek, który zamieszkał na wszystkich rozkładówkach i można go odszukać. To dobra zabawa i oczywiście trening dla spostrzegawczości.

Polecamy zadziorną, bardzo kolorową encyklopedię obrazkową Jana Kallwejta do odkrywania świata pełnego różnych ciekawych rzeczy.

Jan Kallwejt

Jan Kallwejt

Jan Kallwejt

na koniec przekazuję wiadomość od autora 🙂 Jan Kallwejt Was pozdrawia!

Jan Kallwejt ilustracja

autor: Jan Kallwejt

Nasza Księgarnia, 2016

28 kartonowych stron

dla dzieci 0+

cena okładkowa 39,90 zl

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz