Kwiat paproci – premiera serii Siedem szczęśliwych

Kwiat paproci - premiera serii Siedem szczęśliwych

Kwiat paproci – premiera nowej serii przypada właśnie na dzisiejszy dzień!

Książka z numerem 1 na grzbiecie Kwiat paproci – premiera nowej serii  Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane. To siedem poruszających opowieści, których bohaterkami są dziewczynki. Każda z nich obiera swoją drogę, by wziąć odpowiedzialność za szczęście i pokonać własne ograniczenia.

Seria powstała, by dać siłę młodym czytelnikom i jest dedykowana dzieciom w wieku 8 – 12 lat. Głównymi tematami poruszonymi w książkach są cechy charakteru, dzięki którym można szczęśliwie żyć, a są to mądrość, odwaga, wolność, twórczość, wytrwałość, pewność siebie i umiejętność współpracy.

Autorką serii jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel, doskonale znana polskim czytelnikom z takich bestsellerów jak Florka, Maleńkie królestwo królewny Aurelki czy Pracownia Aurory.  Książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel zawsze są doskonałym narzędziem do pracy z dziećmi. Teksty gwarantują świetną zabawę i niebanalną refleksję. Tak samo jest w przypadku dziś prezentowanej premierowej książki.

Kwiat paproci to pierwszy (z siedmiu) odcinek Siedmiu szczęśliwych. Baśni nie dość znanych. Baśń została zadedykowana wszystkim tym, którzy nie czują się szczęśliwi. Główną bohaterką tej opowieści jest Zosia. Tak jak większość jej rówieśników, dziewczynka sporo czasu spędza przeglądając strony na smatfonie i właśnie tam, przypadkowo, trafia na aplikację “HiperHappyGirl” do badania szczęścia. Nachalna reklama sprawia, że Zosia pobiera apkę i zaczyna odpowiadać na pytania, a wyniki testu odbierają jej spokój. Telefon wciąż powtarza, że dziewczynka nie jest szczęśliwa, a zadaniem aplikacji jest podpowiadanie użytkownikowi, jak może poczuć się szczęśliwsza i zdobyć dodatkowe punkty.

Ta książka pokazuje od czego naprawdę zależy nasze poczucie szczęścia. Bo przecież nie od czego innego, jak od naszych własnych decyzji 🙂 Zosia zrozumiała to w porę i stała się prawdziwie

szczęśliwa, bo mądra

 

Szatę graficzną, zarówno Kwiatu paproci, jak i wszystkich odcinków serii, powierzono Mariannie Oklejak, ilustratorce wielokrotnie nagradzanej i wyróżnianej w Polsce i na arenie międzynarodowej, zakładam, że nie trzeba przedstawiać 🙂

To niezwykle ważna seria, poruszająca, wspaniale zilustrowana, starannie wydana przez Wydawnictwo Bajka. Z całego serca Wam polecamy!

tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
ilustracje: Marianna Oklejak
seria: Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane
oprawa twarda, folia błyszcząca
format: 190 x 225 mm
objętość: 36 stron
cena okładkowa: 34,90 zł
premiera: 19 stycznia 2022
dla dzieci w wieku: 8+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz