Komiks “Niezwykła podróż” tom 1

Niezwykła podróż

Prezentujemy pierwszy tom francuskiej serii komiksów pod tytułem “Niezwykła podróż” od wydawnictwa Kurc.

Lubicie komiksy?

Ja bardzo lubię, ale nie jestem na tyle zapalonym komiksiarzem, żeby bezustannie śledzić rynek i być cały czas na bieżąco, choć mam postanowienie podciągnąć się w tej materii 🙂

Od przyjaciół mieszkających w Szwajcarii dowiedziałam się o tej popularnej na ich rynku serii. Po francusku wydano już piąty tom, a niedawno trzeci z nich otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu komiksu w l’Alpe d’Huez.

Bardzo się ucieszyłam, gdy na Warszawskich Targach Książki odkryłam, że w Polsce jest już pierwszy tom, a na jesieni tego roku ukaże się drugi! To pierwsza pozycja od wydawnictwa Kurc na Strefie Psotnika i mam nadzieję, że nie ostatnia.

O czym jest “Niezwykła podróż”?

Rzecz dzieje się we Francji, nad Kanałem La Manche, w 1927 roku, w czasie pierwszej wojny światowej 😀 Nie tylko data odbiega od znanej nam historii. Oprócz dwóch sił walczących ze sobą faktycznie w tej wojnie, są tu jeszcze tajemnicze roboty, stanowiące trzecią stronę konfliktu. Cały komiks to reprezentant fantastyki naukowej.

Główni bohaterowie, Noemi i Emilien, to bystre dzieciaki, które są kuzynami, bardzo się przyjaźnią i spędzają wspólnie większość czasu. Chociaż nie są sierotami, od dwunastu lat mieszkają w szkole z internatem, bo ich rodzice prowadząc szalone, pełne przygód i podróży życie, nie mają możliwości i chęci zajmować się nimi.

Pewnego dnia opiekun dzieci, pan Altrige, nakazuje im się spakować, bo ktoś ma odwieźć ich do rodzinnej rezydencji Noemi.

Autorzy wykreowali naprawdę niesamowite pomieszczenia, w najlepiej pojętym stylu witkoriańskim – ogromne przeszklone ogrody zimowe, tak charakterystyczne dla brytyjskich willi, imponujące klatki schodowe. Jestem pewna, że komiks zainteresuje nawet nieczytające jeszcze samodzielnie dziecko, bo każdy kadr jest pełen szczegółów. Zwłaszcza fascynujące są te związane z wynalazkami i robotami. Mnóstwo tu technicznych elementów, narzędzi i dziwnych stelaży, a dom na drzewie jaki skonstruowali główni bohaterowie niewątpliwie będzie obiektem marzeń i zazdrości wszystkich czytelników.

Ten, i kolejne dwa tomy, które dopiero ukażą się w Polsce, są zainspirowane twórczością Juliusza Verne’a.

Bardzo się cieszę, że kolejne odcinki przed nami. Po lekturze pierwszego, wiem że będzie ciekawie! Polecam!

Niezwykła podróż

Niezwykła podróż

Niezwykła podróż

Niezwykła podróż

Niezwykła podróż

tytuł: “Niezwykła podróż” tom 1

scenariusz: Denis-Pierre Filippi

rysunki: Silvio Camboni

kolory: Gaspard Yvan

przekład z języka francuskiego: Jakub Syty

Wydawnictwo Kurc, 2017

48 stron

cena okładkowa 38 zł

 

inny komiks dla podobnej grupy wiekowej to “Tymek i Mistrz” i do recenzji możecie przejść klikając tu!

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

A możecie Państwo polecić inne komiksy? Moja córka je uwielbia i już nie wiemy co czytać…większości polskie..wyszukujemy po lauretach konkursu Janusza Christy..

spróbujemy coś doradzić…. w jakim wieku córka? 😀

Zostaw komentarz