książki idealne na podróż

zakierką2

“Za kierownicą” prowadzi czytelnika od małej dróżki do autostrady. Na początku, gdy jesteśmy w lesie, wokół są dzikie zwierzęta, grzyby, leśniczy dokarmiający sarny. Trzeba być uważnym obserwatorem, żeby dostrzec wszystko. Mała ścieżka dociera do większej drogi, na skrzyżowaniu jedzie traktor z drzewem. Na drodze spotykamy rowerzystów, daleko widać czerwone autko, trzeba się rozejrzeć. Docieramy do szosy. Tu remont mostu, oj objazd, jedźmy dalej do drogi ekspresowej. Tędy prosto do miasta, ruch zrobił się większy, trzeba być ostrożnym. Gdy wjedziemy do miasta nasza droga zmieni się w ulicę, pełno tu budynków, przejść dla pieszych, latarni…. są chodniki, sklepy, park. Kiedy opuszczamy wesołą miejscowość trafimy na autostradę. Auta tu pędzą. Co za tempo!

Kiedy przekręcimy książkę na druga stronę znajdziemy słownik obrazkowy pojazdów podzielonych na różne kategorie: jednoślady, pojazdy specjalne, budowlane i samochody. Są też objaśnione najbardziej popularne znaki drogowe.

Zobaczcie jakie cudo w krótkim filmiku od wydawcy:

“Na pokładzie” jest podobna do poprzedniczki, dotyczy dróg, ale wodnych. Zaczynamy od bijącego w górach źródełka, gdzie spotykamy turystów, wspinaczy i zwierzęta górskie. Płynąc wraz z prądem, trafimy do rwącego potoku w dolinie, idealnego dla kajakarzy. W miarę jak potok staje się szerszy, zasilany wpadającymi do niego strumykami, widzimy dużą rzekę. Jest na niej tama, dzieci się kąpią. Rzeka, która przepływa przez miasto jest zagospodarowana, pełno tu ruchu, zwłaszcza za sprawą tramwaju wodnego i botelu. Na koniec rzeka wpada do morza, jesteśmy w porcie, gdzie możemy obserwować łodzie, kontenerowce i mnóstwo innych rzeczy.

Po drugiej stronie, w słowniczku, mamy dwie kategorie: jednostki pływające oraz stworzenia warte zobaczenia, przedstawiające zwierzęta żyjące w wodzie lub przy brzegu.

Więcej w filmiku od wydawcy:

Obie książki, z pochodzenia Czeszki, są bardzo kolorowe, ciekawe i pełne szczegółów. W zależności od wieku dziecka mogą być do oglądania i wyszukiwania ulubionych postaci, lub do poszerzania wiedzy o świecie.

Każda z nich po rozłożeniu ma ponad 1 metr długości, wtedy na podłodze można jeździć po niech samochodzikiem lub pływać łódeczką. Złożone w harmonijkę stają się bardzo poręczne. Idealne do auta, w czasie podróży. Wtedy nie ma szans na powtarzające się jak mantra pytanie “daleko jeszcze?”

Obie mają nieregularną górną krawędź i dziurkę, dzięki czemu można je zawiesić na ścianie nad łóżkiem.

Śliczne, mądre, a do tego najdłuższe książki jakie mamy, choć mają po 12 stron.

zakierką5

zakierką6

tekst: Eva Obůrkova

ilustracje: Maria Nerádová

Wydawnictwo Bajka, 2016

12 stron

1m 32 cm każda

książki kartonowe dla dzieci 3+

cena okładkowa 22,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

Bardzo przyjemne książeczki. Mam tę pierwszą, “Za kierownicą”, i mój czterolatek regularnie do niej wraca. Na wakacje bardzo praktyczna – miejsca zajmuje mało, a możliwości oferuje wiele – można czytać, oglądać, jeździć paluszkiem albo małym autkiem, tworzyć sceny do szerszej zabawy, szukać szczegółów, dopowiadać ciąg dalszy zdarzeń itd.

o to koniecznie musicie mieć drugą…. drogi wodne są mniej oczywiste. Dużo ciekawych rzeczy można się z niej dowiedzieć… no i oczywiście moje dzieciaki często używają tych książek jako zabawek, torów do jeżdżenia, dobrze, że są z grubego kartonu 🙂

Widzę je na kolejnym blogu i nabieram coraz większej ochoty na nie…

Zostaw komentarz