xabc1

xabc1

poszukując idealnej książki na prezent dla dzieci z okazji ślubowania pierwszoklasistów trafiłam na pozycję doskonałą! Jest to anglojęzyczny Ilustrowany Alfabet wydany przez londyński Usborne.

Pierwsze, co od razu rzuca się w oczy, to nieskazitelne wydanie. Pozycja posiada solidne etui, dzięki temu na długo zachowa piękny wygląd. Eleganckie wnętrze kryje w sobie wyjątkową książkę w płóciennej oprawie, z wytłoczonymi srebrnymi literami zarówno na pierwszej i ostatniej stronie okładki jak i na grzbiecie.

Na okładce mój zachwyt się nie skończył, w środku również samo dobro 🙂 piękna wyklejka, papier kredowy wysokiej jakości, żółta tasiemka zastępująca zakładkę.

Czytelnik poznaje kolejne litery alfabetu dzięki wycieczce po ogrodzie zoologicznym. Każda rozkładówka jest poświęcona jednej literze.

Po lewej stronie zaprezentowana jest litera wielka i mała oraz zwierzę, którego nazwa na tą literę się zaczyna. Natomiast po prawej stronie jest duża ilustracja przedstawiająca wybieg w zoo danego gatunku i jedno zdanie. Ale nie byle jakie – jest sformułowane w taki sposób, żeby jak najwięcej słów rozpoczynało się od litery, której dana strona dotyczy.

Całość opowiada o zwariowanym dniu, w którym wszystko idzie nie tak…  zaczyna się od tego, że alpaki zjadły wszystkie jabłka, a kończy na tym, że zebry uciekły z zoo.

Ilustrowane abecadła są bardzo pomocne dzieciom, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Dzięki zabawie i wspólnemu czytaniu z rodzicem poznają dźwięki i kształty liter.

Poza tym dziecko uczy się nazw zwierząt, które na końcu pozycji zostały zebrane w jednym miejscu.

Bardzo podobają mi się ilustracje… są ciepłe i takie anglosaskie 🙂 ich autorem jest Richard Johnson, wielokrotnie nagradzany autor specjalizujący się w ilustrowaniu książek dla dzieci. Więcej prac tego artysty możecie zobaczyć na jego oficjalnej stronie tu.

xabc2

xabc3

xabc5

xabc4

xabc6

Inne abecadło, polskich autorów, prezentowane wcześniej na Strefie możecie zobaczyć tu.

 

autor: Felicity Brooks

ilustracje: Richard Johnson

Usborne Publishing, 2016

64 strony

dla dzieci 3+ lub gdy zaczynają szkołę

cena 66,90 zł (można kupić tu)

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Piękna książka, z pewnością spodobałaby się mojej dwulatce, ponieważ wykazuje ogromne zainteresowanie literami i językiem angielskim.

warto podtrzymać zainteresowanie! szczerze polecam to cudo!

Zostaw komentarz