Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki – opowieść o wzajemnym szacunku

Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki - opowieść o wzajemnym szacunku

Cudowna jesienna, utrzymana w retro klimacie, nowość od warszawskiego wydawnictwa Bajka “Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki” to opowieść o wzajemnym szacunku i przyjaźni. Śliczna i mądra książka dla przedszkolaków, której nie możecie przegapić!

Rodzice pięcioletniej Maliny szukają miejsca w przedszkolu dla swojej córki. Niestety… wszędzie jest komplet i gdy tracą już nadzieję, że pomocą przychodzi Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki. To właśnie tam jest jeszcze jedno ostatnie miejsce i chętnie dopiszą Malinę do listy przyjętych.

Pytania, które na wstępie zadawała przez telefon pani z przedszkola tacie, były dziwne… dopytywała na przykład, czy dziewczynka załatwia się do kuwety lub czy ma ostre pazurki… szybko okazało się, że ta placówka jest inna niż wszystkie… tu przyjmowane są dzieci ludzi, psów, kotów, jeży, ptaków i owadów!

Przygoda Maliny z przedszkolem jest absolutnie wyjątkowa. Dziewczynka uczy się życia w zupełnie niestandardowej grupie rówieśniczej i nawet nie macie pojęcia, jak wartościowe jest to dla wszystkich, doświadczenie.

Bardzo zabawna i jednocześnie mądra historia, o wzajemnym szacunku i przyjaźni, uczy empatii, uwrażliwia na los zwierząt i pozwala je lepiej zrozumieć.

Ilustracje do “Przedszkola imienia Barbary Wiewiórki” zmalowała Aleksandra Fabia (rocznik 1990). Mogliście nie słyszeć jeszcze o tej ilustratorce, bo ta książka to jej debiut na polskim rynku. Po ukończeniu edytorstwa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszkała przez kilka lat w Stambule, w Turcji, gdzie pracowała w redakcji brytyjskiego czasopisma branżowego…  i to tam właśnie ukazały się cztery książki obrazkowe z jej ilustracjami. Na szczęście dla nas, Aleksandra Fabia, od dwóch lat mieszka w Krakowie, gdzie każdą wolną chwilę wykorzystuje na ilustrowanie, oglądanie filmów i jeżdżenie na wrotkach 🙂 Jeśli będziecie z wizytą w Krakowie, koniecznie odwiedźcie siedzibę Google, którą ozdabiają murale autorstwa tej ilustratorki!

Aleksandra Fabia powiedziała mi, że uwielbia maleńkie bibeloty z targów staroci… i mam wrażenie, że ta miłość do przedmiotów z historią ma odzwierciedlenie w najnowszej książce Rafała Witka…  nie tylko dzięki szlachetnemu, niepowlekanemu papierowi i aksamitnej tasiemce jest utrzymana w retro klimacie. Użyte kolory przywołują na myśl stare fotografie w sepii, a kreska tak bardzo kojarzy się z książkami z mojego dzieciństwa… zobaczcie!

tytuł: Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki

tekst: Rafał Witek

ilustracje: Aleksandra Fabia

wydawnictwo : Bajka, 2020

objętość: 96 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 39,90 zł

Dajcie znać jak Wam się spodobało “Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki”, opowieść o wzajemnym szacunku, a kolejną książkę o przedszkolu możecie poznać tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz