Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica filmu

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica filmu

Od dziś we wszystkich dobrych księgarniach pojawiło się “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica filmu” czyli 27. tom bestsellerowej szwedzkiej serii autorstwa Martina Widmarka.

W miasteczku Valleby będą kręcić film o miłości. I to nie byle jaki! Reżyser to, znany na cąłym świecie, Omar Rauk. Jedną z metod artysty jest zatrudnianie prawdziwego mieszkańca miejsca, gdzie film powstaje, tak by sztuka była bliższą życiu i prawdzie. Wszyscy mieszkańcy idą na kasting, by sprawdzić kto z Valleby dostanie angaż. W czasie przesłuchać Lasse i Maja dokładnie przyglądają się ekipie filmowej… wśród nich jest sławny Keve Coster, z niesamowitym lokiem na czole, aktorka i muza reżysera Magdalena Ogrodnik oraz kilka innych osobowiści.

Wracając jednak do kastingu… Ku zaskoczeniu wszyskich, nawet samego zainteresowanego, Omar wybrał na swojego aktora osobę, która wcale nie miała ochoty na filmową karierę – Komisarza Policji. By dobrze przygotować go do roli, ekipa filmowa zamknęła go na całą noc w klatce… brzmi podejrzanie? Bo takie jest! I czy to przypadek, że w tą właśnie noc okradziono salon optyczny pani Ireny Kovalenko?

Kolorowe ilustracje, bardzo rozbudowana już mapka Valleby, duże litery, wartka akcja oraz zagadka do rozwiązania, …. to tylko niektóre atuty tej książki.

Polecamy Wam “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica filmu”, ale jeśli nie znacie serii to zapewniamy, że Wszystkie tytuły o dwójce dziecięcych detektywów, zostały zaprojektowane tak, by wspomagać naukę czytania. To idealna lektura dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Seria jest uwielbiana przez rzesze młodych czytelników na całym świecie. Oprócz książek, dostępne są też zeszyty aktywizujące dzieci do czytania, pisania i główkowania, o których pisaliśmy tu!, ekranizacje!,a nawet park rozrywki inspirowany książkami. Kolejne części wybierane są w swojej ojczyźnie Szwecji od lat książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce.

Polecamy serię Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai wszystkim początkującym czytelnikom! Jestem pewna, że zostanie z Wami na dłużej 🙂

tytuł: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

tekst: Martin Widmark

ilustracje: Helena Willis

tłumaczenie: Barbara Gawryluk

wydawnictwo: Zakamarki, 2020

objętość: 124 strony

dla dzieci w wieku 6+

cena okładkowa: 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz