Książki dla maluszków o relacji wnuczki z babcią

Książki dla maluszków o relacji wnuczki z babcią Pola u babci i Pola piecze to propozycja od naszych ukochanych Zakamarków, wydawnictwa, które od lat częstuje nas szwedzką literaturą dla dzieci. 

Czy pamiętacie Lato Stiny? Wydana dziesięć lat temu, moim zdaniem absolutnie magiczna, książka szwedzkiej autorki Leny Anderson na zawsze zapadła w moim sercu. Opowiada o wspólnie spędzonym czasie dziewczynki i dziadka. Rzecz dzieje się latem, na skalistej szkierowej wysepce. Jest kwintesencją magicznego związku dziadków z wnukami 🙂 Tym razem Autorka skupiła się nie na dziadku, a na babci…

Czy istnieje na świecie ktoś kochańszy od babci? Babcia zawsze ma czas, cierpliwość i super pomysły, pozwala na więcej, jest mądra i doświadczona. Szczęściarzem jest każdy, kto ma babcię, w szczególności gdy ta mieszka blisko  i można się często spotykać 🙂 Relacje z dziadkami mają wartość nie do przecenienia!

Tytułowa bohaterka Pola to właśnie taka szczęściara. Mieszka blisko babci i spędza z nią czas, czasem nawet nocuje w jej domu! Wspólnie wykonują codzienne czynności, zawsze dobrze się przy tym bawią 🙂 Niesamowite ile uroku z prozaicznego ubierania się czy zmywania naczyń potrafi wycisnąć ta Autorka 🙂 Jestem pewna, że miała najcudowniejszą babcię i najwspanialszego dziadka na świecie… bez tych relacji nie powstałyby tak ciepłe i cudne książki.

Książki są przeznaczone dla dzieci w wieku 0+, ale ponieważ nie są kartonowe, polecam je maluchom od drugiego roku życia… chyba, że nadal rwą kartki 🙂 Zapewniam Was, że to najsłodsze książki dla maluszków o relacji wnuczki z babcią jakie w życiu widzieliście. Każda rozkładówka to tylko dwa krótkie zdania i dwie ilustracje na białym tle. Niezbyt dużo, akurat dla dwulatka.

Pola u babci

tekst i ilustracje: Lena Anderson, tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk, Zakamarki 2023

Pola Piecze

tekst i ilustracje: Lena Anderson, tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk, Zakamarki 2023

Jeśli szukasz wyjątkowej książki o relacji babci z wnuczkiem, ale dla starszych dzieci, to koniecznie kliknij tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz