Nowy audiobook na wakacje Kuba Guzik i Dzika 13

Nowy audiobook na wakacje Kuba Guzik i Dzika Trzynastka w interpretacji Edyty Jungowskiej pojawił się dla słuchaczy dokładnie w dniu mojej podróży.

Nigdy wcześniej duże opóźnienie lotu nie było dla mnie aż tak obojętne 🙂 Wszak słuchowisko od wydawnictwa Jung-off-ska trwające ponad 10 godzin, pochłonęło mnie bez reszty! 🙂

Jeśli znacie inne powieści dla niedorosłych Michaela Ende, takie jak Niekończąca się historia czy Momo, wiecie, że nie bez przyczyny autor doczekał się międzynarodowej sławy. Jest niepodważalnie mistrzem snucia fantastycznych opowieści, a seria o Kubie Guziku jest na to kolejnym dowodem 🙂 Tekst nowego audiobooka po raz pierwszy został opublikowany na początku lat sześćdziesiątych XX wieku i co zadziwiające, jest wciąż ciekawy, wciągający i wcale się nie zestarzał.

Kuba Guzik i Dzika 13 to druga, po Kuba Guzik i maszynista Łukasz, część serii. Michael Ende tą historią przekazuje młodym odbiorcom, że przyjaźń, otwartość na różnorodność i inne kultury, a przed wszystkim drugiego człowieka, pozwala przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu, pomaga osiągnąć sukces i sprawia, że absolutnie wszystko jest możliwe. 🙂 Pokazuje również coś bardzo ważnego… że nie można w życiu kierować się pozorami, że nie wszystko jest takie, na jakie w pierwszej chwili wygląda i należy dawać szansę.

W pierwszym tomie poznaliśmy specyficzną, bardzo minimalistyczną krainę Trochanię, jej mieszkańców i losy podrzuconego dziecka, tytułowego Kuby.

Tym razem uczestniczymy w jego niesamowitej morskiej podróży, w której wraz z maszynistą Łukaszem i lokomotywą Emmą przeżyją niesamowite przygody i chwile grozy. Bohaterowie będą walczyć z prawdziwymi piratami, ale nie zabraknie miejsca na przyjaźń, niesamowite odkrycia (odkryją największy magnes Świata), oraz przeżycia nie z tej ziemi (co Wy na to, że Emma zacznie latać?).

Audiobook jest, jak każdy poprzedni tego wydawnictwo, przepięknie przygotowany… to nie tylko świetnie i profesjonalnie przeczytana książka, to prawdziwe słuchowisko… wydawnictwo nie zapomniało, by na najwyższym poziomie były również specjalnie do książki skomponowana muzyka, która buduje klimat opowieści, efekty specjalne czy oprawa graficzna.

Bardzo się cieszę, że oprawę graficzną serii powierzono Marcinowi Minorowi. Uwielbiam tę charakterystyczną kreskę, samego Autora, a do naszej rozmowy sprzed jakiegoś czasu, można wrócić tu! 🙂

Tytuł oryginału: Jim Knopf und die Wilde 13

Copyright © 1962 by Michael Ende Estate (www.michaelende.de)represented
by AVA international GmbH, Germany (www.ava-international.de)

Originally published 1962 by K. Thienemanns Verlag

Copyright @ for Polish edition by Jung-off-ska 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie, rozpowszechnianie, wypożyczanie, publiczne
odtwarzanie zabronione.

czyta: Edyta Jungowska

reżyseria: Rafał Sabara

tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski

redakcja: Janusz Roszkowski

muzyka: Karch/Zakrocki/Szamburski

projekt okładki i ilustracje: Marcin Minor

wydawnictwo: Jung-off-ska

nagrano w Studio Efektura

realizacja dźwięku: Marcin Trojanowicz

zdjęcie E. Jungowskiej: Iza Grzybowska

 

ISBN 978-83-67782-18-0

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz