Komiks przyrodniczo detektywistyczny Detektyw Wróbel i struty dziób

Dziś nasz ulubieniec 🙂 Komiks przyrodniczo detektywistyczny Detektyw Wróbel i struty dziób czyli drugi tom ornitologiczno kryminalnej serii autorstwa dwóch wspaniałych przyrodników i popularyzatorów wiedzy o przyrodzie, Tomasza Samojlika i Adama Wajraka.

Podejrzewam, że to u nas ostatnia nowość wydawnictwa Agora dla dzieci w tym roku. 2023 rok kończą więc z przytupem!

Ta pozycja to hybryda tradycyjnej książki ornitologicznej, pełnej informacji, ciekawostek i zdjęć oraz komiksu pełnego kryminalnych zagadek. Wszystko po to, by zainteresować niedorosłego czytelnika ptakami, które żyją wśród nas w miastach. Tu wartka akcja z Detektywem Wróblem na czele, śmieszne sytuacje i edukacja przyrodnicza egzystują wspólnie i wciągają, nienależnie od wieku 🙂

W tym odcinku miejskie ptaki mają totalnie przedziobane! Jest nie lada problem z ptasią gansterką, a nawet skorumpowanymi gołębiowymi służbami. Ktoś podtruwa miejskie ptaki… po całym mieście rozprowadza śmiertelnie niebezpieczny pokarm. Tytułowy bohater, detektyw Wróbel nie ma czasu do stracenia. Musi działać szybko i inkoguto! 🙂

Sprawdźcie sami, czy uda się powstrzymać katastrofę!

Pomiędzy rozdziałami komiksu znajdziecie w tej książce plansze z informacjami o ptakach. Dowiecie się z nim bardzo ciekawych rzeczy. Co bociany robią na wysypiskach śmieci, a neurogęsi na Wisłostradzie, albo dlaczego wróble nie chcą przytyć.

Komiks przyrodniczo detektywistyczny Detektyw Wróbel i struty dziób jest rewelacyjny. Nie przegapcie go, a jeżeli nie znacie jeszcze pierwszego tomu, to zapraszamy tu!

tytuł: Detektyw Wróbel i struty dziób

seria: Detektyw Wróbel

scenariusz komiksu: Tomasz Samojlik, Adam Wajrak

ilustracje i projekt graficzny okładki: Tomasz Samojlik

zdjęcia: Adam Wajrak, Dariusz Borowicz

wydawnictwo: Agora dla dzieci 2023

objętość: 128 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 49,99 zł

Jeśli masz ochotę na więcej książek z ptakami w mieście w roli głównej, to koniecznie kliknij tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz