Wirusy okładka

Wirusy okładka

Przedstawiam Wam bardzo ciekawą zapowiedź wydawnictwa Przygotowalnia. Pierwszą ich książkę “Dzieci korzeni” prezentowaliśmy wiosną i możecie wrócić do tego tu.

“Wirusy” to pierwsza w Polsce książka dla dzieci z foliami, przedstawiająca choroby wirusowe wieku dziecięcego, takie jak świnka, ospa wietrzna czy grypa żołądkowa. Zabawny tekst w połączeniu z pięknymi akwarelowymi ilustracjami to tylko niektóre z powodów, dla których warto dać się zarazić.

Trudno jest rozmawiać z dziećmi o chorobach. Wytłumaczenie kilkulatkowi, dlaczego musi całe dnie spędzać w łóżku i zażywać niedobre lekarstwa to nie lada wyzwanie. Przygotowalnia spieszy więc z pomocą! Zrobili “Wirusy”, żeby ułatwić dzieciakom i ich rodzicom przejście nawet przez najbardziej złośliwą odrę czy różyczkę świadomie a przede wszystkim… z optymizmem!

“Wirusy” to książka do wspólnej lektury rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dla dzieciaków prześmieszne ilustracje, dla rodziców solidna dawka wiedzy o chorobach wirusowych w pigułce, w połączeniu z praktycznymi poradami. Dużo dobrej zabawy i śmiechu z przemądrzałych, złośliwych wirusów, które potrafią naprawdę nieźle nabroić… A także coś zupełnie niespotykanego! Folie, które w prosty sposób pokazują, jak zmienia się wygląd zdrowego dziecka, kiedy dopadnie je przebrzydły, choć czasem tak samo nieporadny jak zarażone dziecko wirus.

“Wirusy” to także jedyny w swoim rodzaju projekt. Młode wydawnictwo Przygotowalnia uwierzyło w zdolne dziewczyny i dało szansę ujrzeć światło dzienne ich autorskiemu, niekomercyjnemu projektowi. Nad całością prac czuwało dwoje młodych ludzi, którzy mają prawdziwego bzika na punkcie wydawania pięknych i mądrych książek dla dzieci – Marta Woszczak, doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, związana z Ośrodkiem Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Wydziału Polonistyki i Marcel Kotkowski, wydawca i współtwórca Przygotowalni.

Książkę wydrukowano na wysokiej jakości papierze. Strony i folie zostały przytwierdzone do twardej oprawy za pomocą spirali, co ułatwia dzieciakom interaktywną zabawę z objawami chorób. Oryginalne, przygotowane tradycyjną metodą ilustracje w żywych kolorach są prześliczne i bardzo starannie wykonane.

Sprawdźcie, o co chodzi z tymi foliami i pamiętajcie… Wirusy są zaraźliwe!

Więcej informacji o książce i Przygotowalni znajdziecie tu.

Wirusy_rozkladowka

Wirusy_rozkladowka2

autorki: Ewa i Natalia Karpińskie

ilustracje: Joanna Lenart

Przygotowalnia, 2016

premiera: 8.10.2016

54 strony, oprawa twarda ze spiralą

dla dzieci 4+

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

Podobną tematykę porusza książka Poradni K “Cholera i inne choroby”. Moja córka najbardziej lubi migrenę i żylaki…;-)

tak 🙂 też o chorobach… ale tu fajne są folie, które pokazują objawy, bardzo jestem ciekawa jak to będzie wyglądało!

Bardzo ciekawi mnie ta książka, bo my choroby wieku dziecięcego mamy jeszcze przed sobą 🙂

Zostaw komentarz